"Загибель як вигода": Путін розробив у Росії химерну економічну модель смерті, -- Le Monde

Як підкреслили журналісти, суттєві виплати російським військовослужбовцям та їхнім родинам спричиняють "перегрів" економіки, коли ціни стрімко підвищуються через нездатність задовольнити значний попит.

Президент Росії Володимир Путін запровадив в країні економічну систему, за якої чоловікові виявляється вигідніше померти, щоб забезпечити своїй родині стабільне фінансове становище. Про це повідомляє французьке видання Le Monde.

З'явилася незвичайна економічна модель, згідно з якою загибель російського громадянина приносить його родині більше доходу, ніж його життя. Фактично, якщо чоловік вирішить піти воювати і загине у віці між 30 і 35 роками, тобто у період, коли він знаходиться в найактивнішій фазі свого життя і в найкращій фізичній формі, його смерть виявиться "економічно вигіднішою" за його майбутнє життя, повідомляється у матеріалі.

Журналісти пояснили, що значні кошти, які витрачаються на російський військовий сектор, включаючи виплати контрактникам і компенсації сім'ям загиблих солдатів, створюють фінансову "бульбашку", яка затягує війну.

Президент Росії Володимир Путін намагається залучити нових добровольців для участі у бойових діях на передовій. Російська влада, як федеральна, так і регіональна, обіцяє високі зарплати, привабливі соціальні пільги та значні бонуси, щоб зацікавити новобранців. Вони також ведуть пропагандистські кампанії на вулицях, у навчальних закладах, соціальних мережах і на телебаченні, щоб стимулювати людей до служби, — йдеться у статті Le Monde.

Для залучення більшої кількості добровольців, Путін ухвалив рішення у липні 2024 року збільшити щомісячні виплати для контрактників до 400 000 рублів (3 900 євро), що майже вдвічі більше попередньої суми у 195 000 рублів (1 910 євро) і вдесятеро перевищує середню зарплату в Росії.

Крім того, у випадку загибелі на фронті сім'я військовослужбовця отримає, залежно від регіону, значну суму за російськими стандартами — 11 мільйонів рублів (більше 120 тисяч доларів).

Як підкреслив економіст Владислав Іноземцев, для Росії цей метод залучення солдатів є новим. Раніше військовослужбовців набирали через патріотичні ідеї або примус. Наразі ж перед пересічним росіянином, який отримує 200-400 доларів на місяць, постає значна грошова спокуса, що часто переважує для нього ризики.

Кореспонденти наголосили, що при вступі на службу російські військовослужбовці отримують разову грошову виплату в розмірі 1,2 млн рублів (понад 11 500 євро), а також мають пільги для себе та своїх родин.

Керівник Кремля назвав ветеранів "спеціальної операції" "новою елітою", натякнувши, що колись їхні зображення можуть опинитися на шкільних партах, повідомляє матеріал.

Одним із побічних наслідків заливання населення грошима Le Monde назвало ненормальне "зростання" економіки, яке тримається на підвищеному рівні споживання.

"Журналісти пояснили, що це викликає так званий перегрів економіки, коли стрімке зростання цін обумовлене неможливістю задовольнити колосальний попит, оскільки виробничі потужності в країні вже вичерпані."

Нагадуємо, що 30 серпня агентство Bloomberg повідомило, що Монголія не затримуватиме Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду, оскільки він прибуває під "гарантії безпеки Китаю".

Related posts