"Висушимо" Росію: Командир Федоренко коментує скасування Шатами обмежень на далекобійні удари для України 18.11.2024
Ілюстраційне зображення: www.army.mil
Комбінація від Збройних Сил України: ракети з великим радіусом дії та українські безпілотники.
Давайте почнемо з вашого відгуку щодо рішення президента США Джо Байдена, яке дозволяє Україні здійснювати атаки на віддалені об'єкти в Росії. Які наслідки це може мати на фронті, і наскільки далеко ми наразі здатні вчиняти удари?
Давайте розглянемо ситуацію з іншого боку. Вчора, під час свого виступу, президент України зазначив, що "ракети говорять гучніше", тому давайте проаналізуємо, як Збройні Сили України можуть це реалізувати. Не хотілося б розкривати деталі щодо цілей і часу атак, але варто підкреслити, що за 2,5 роки активної війни наша країна зуміла значно просунутися в розвитку своїх можливостей. Ми не тільки розробили та протестували нові технології, а й підготували військовий персонал і спланували операції. Наразі наші безпілотники здатні завдавати удари по цілям на території Російської Федерації на значній глибині. Коли наші зусилля в напрямку розширення можливостей безпілотників дальнього радіусу дії доповняться можливістю завдавати ракетні удари на певну відстань, це, без сумніву, матиме значний вплив на противника. Це надасть нам важливий інструмент – "висушування" ресурсів ворога, його економіки і здатності перекидати війська та техніку на територію України для ведення бойових дій. Варто також зазначити, що фінансування нових ракет і безпілотників, які використовуються для атак на Україну, залежить від бюджету, наповнюваного завдяки активним бойовим діям. Крім того, важливо врахувати можливості зберігання боєприпасів. За нашими даними, запаси дальнобійних складів Російської Федерації вже значно зменшилися, і наразі в них не так багато артилерійських засобів та інших компонентів. Натомість, склади, які розташовані ближче до фронту, активно заповнюються для забезпечення потреб військ.
Комбіноване застосування далекобійних ракет та наших безпілотників - це те, що дасть нам змогу вплинути на хід бойових дій і на ту ситуацію, яка склалася. Тепер головне -- до дозволу мати ще кількості й засоби. Також ми маємо бути максимально виважені й стримані щодо дозволу, тому що як є насправді і як все буде реалізуватися покаже лише час і новинна стрічка окупаційних блогів.
"Завдаємо удару супротивнику на його терені."
Давайте розглянемо російські окупаційні блоги та їх офіційні джерела. Сьогодні в їхніх новинах повідомляється, що "черговими засобами протиповітряної оборони знищено 59 українських безпілотників: 2 з них було знищено в Московській області, 45 - в Брянській, 6 - у Курській, 3 - у Бєлгородській та 3 - у Тульській областях. Мер Москви Собянін також зазначив про два БПЛА, які рухалися в напрямку столиці Росії. Що ж сьогодні прилетіло на територію РФ?
Основна мета Збройних сил України полягає у захисті нашої держави та нації. Інших цілей не існує. Україна завжди дотримується норм ведення війни, а також принципів утримання військовополонених, закріплених у відповідних міжнародних угодах, які забороняють використання певних засобів, включаючи некероване мінування. Це регулюється Женевською конвенцією, яку ми підписали, і як цивілізована країна, ми невпинно виконуємо ці зобов'язання, навіть якщо іноді це значно ускладнює наші дії.
Щодо наших безпілотних літальних апаратів, вони націлені виключно на військові установи, розташовані в Російській Федерації. По-друге, удари по військовим об'єктам, зокрема тим, які знаходяться в Московській області та безпосередньо в Москві, є потужним політичним сигналом. Ці атаки вже мають певну історію і повторюються не вперше.
Юрій Федоренко. Зображення: facebook.com/fedorenkoys
Ті, хто починали війну проти України, живуть абсолютно в іншій реальності, ніж вся інша територія Росії. Вони "купаються" в грошах і в жирі. Війна для них не відчувається. Вони підтримують диктатора Путіна і те, що він робить проти України. Адже, крім усього іншого, вони ще мають долучення до поділу певних оборонних бюджетів.
Проте не всі поділяють цю думку. Є ті, хто нині перебуває в очікуванні. Коли війна, розпочата диктатором Путіним, починає проникати на територію Російської Федерації через Курську область та повертається до Москви, і коли об'єкти по всій країні піддаються бомбардуванням, це підсилюється втратами, які понесла Росія, а також погіршенням економічної ситуації. Усе це стає краплями, що переповнюють чашу соціальної і політичної нестабільності всередині країни. Тому ми посилюємо свої можливості, підтримуємо сили опору, інвестуємо в безпілотники та завдаємо ударів по ворогу на його території.
"Трамп має можливість зайняти вигідні позиції, щоб примусити Росію відмовитися від своїх намірів."
Пане Юрію, я хотів би повернутися до питання дозволу завдавати ударів по території Росії. В самих США є різні реакції. Наприклад, син обраного президента США Дональда Трампа розкритикував це рішення і назвав "імбецілами" людей, які дозволили застосовувати далекобійні ракети по Росії. Він сказав, що "військово-промисловий комплекс США хоче бути впевненим, що вони розпочнуть Третю світову війну до того, як у мого батька з'явиться шанс встановити мир і врятувати життя, тому що їм треба зафіксувати трильйони доларів". Ось так він висловився.Чи означає це, на ваш погляд, що Дональд Трамп-старший може переглянути в перспективі це рішення і знову заборонити нам удари?
Що буде, коли офіційно обраний президент Трамп офіційно обійме свою посаду, ми зможемо дізнатися в січні наступного року. Ми маємо розуміти, що політична картина Сполучених Штатів виглядає так, що по суті реально в руках Трампа більшість, чіткість, якість ухвалення рішень. Що може Трамп запропонувати Путіну, щоб той зупинив війну і вийшов з України? У мене відповіді на це запитання об'єктивно немає. Чи можна забезпечити завершення війни через дипломатію, але підвищуючи силову компоненту? Так, можна. Відповідно ці майже два місяці дадуть нам "вікно можливостей", на яке відреагує весь світ і буде зрозуміло, які причинно-наслідкові зв'язки, яка реакція, зокрема, Росії. І насправді Трампу можуть дістатися дуже вигідні позиції для того, щоб змусити Росію відступити. Тому як буде, ми побачимо лише згодом, коли Трамп офіційно буде уповноважений ухвалювати рішення.
КОНТЕКСТ можно заменить на "СИТУАЦИЯ" или "ОКРУЖЕНИЕ".
Як повідомило 17 листопада видання The New York Times, посилаючись на інформовані джерела в адміністрації США, президент Джо Байден дав Україні дозвіл на використання ракет ATACMS для ударів у глибину території Росії. За даними цих джерел, мова йде про далекобійні ракети ATACMS з радіусом дії 300 км, застосування яких на території Росії раніше було заборонено. Відтак, Україна могла використовувати ці ракети лише для атак по своїй території, що перебуває під російською окупацією, зокрема по Криму.
Згідно з даними порталу Axios, мова йде про надання дозволу на проведення ударів по Курській області Російської Федерації. Це рішення стало відповіддю на участь північнокорейських військ у конфлікті з боку Росії.