В Україні стартує реалізація нової державної системи безпеки: які зміни нас очікують | УНН

Зеленський представив у ВР новий "План стійкості" з системою безпеки на рівні області, міста та громади. План передбачає посилення безпеки в школах, модернізацію укриттів та розмінування територій.

Міністерство внутрішніх справ у взаємодії з іншими інституціями впроваджує нову систему на загальнодержавному рівні - безпечна область, безпечне місто, безпечна громада. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський виступаючи у ВР під час представлення "Плану стійкості", передає УНН.

"Шостий пункт Плану стійкості присвячений темі 'Безпеки'. Зокрема, йдеться про внутрішню безпеку в Україні. Забезпечення безпечного публічного простору та охорона приватного життя є основними потребами. Я б виділив цей аспект на три основні категорії: сучасна Україна, повоєнна Україна та країна, що прагне до сталого та надійного миру", - зазначив Зеленський.

Президент зазначив, що які кроки роблять в час війни заради внутрішньої безпеки - це тільки частково відкрита інформація.

"Далі. Міністерство внутрішніх справ України спільно з іншими структурами реалізує нову систему на національному рівні - безпечна область, безпечне місто, безпечна громада. Очікується, що результатом стане підвищений рівень захищеності в громадських просторах України", - зазначив Зеленський.

Зеленський підкреслив, що головним пріоритетом є забезпечення безпеки в освітніх установах, особливо в школах на території всієї країни.

"Присутність поліцейського в навчальних закладах є абсолютно необхідною. Також важливо, щоб поліцейські були активними у громаді. Люди повинні мати можливість бачити і розуміти, хто забезпечує безпеку для них та їхніх дітей", - зазначив Зеленський.

За його словами, елемент безпеки в Плані стійкості включає в себе всебічну роботу над укриттями. Це передбачає оновлення стандартів для укриттів, а також реконструкцію та зведення нових укриттів у необхідній кількості.

Зеленський також підкреслив кілька важливих аспектів, пов'язаних із періодом після закінчення цієї війни.

"По-перше, Україна буде активним учасником глобальної боротьби за людей, капітали та загальну привабливість. Внутрішня безпека повинна стати нашою конкурентною перевагою. По-друге, ми повинні вжити всіх заходів, щоб проблема мінного забруднення нашої землі не передалася наступним поколінням. Україні необхідно лідирувати в технологічній сфері та виробництві, щоб вирішити питання розмінування," - зазначив Зеленський.

Третій акцент, за його словами, полягає в потребі вжити всіх можливих заходів для того, щоб завершити війну справедливим чином для України.

"Проте, навіть у найоптимістичнішому варіанті розвитку подій, сусідство з росією залишиться актуальним. У майбутньому українці не повинні сподіватися на те, що ситуація зміниться сама собою. Тому важливо зміцнювати державний кордон України, забезпечувати навчання громадян у сферах цивільного захисту та домедичної допомоги, а також розвивати систему базової військової підготовки. Це є довгостроковою необхідністю. Ідеться не про страх, а про впевненість і спокій. Усе це буде відображено в додатках", - зазначив Зеленський.

Додаток

Зеленський також повідомляв, що в Україні має бути виконаний проєкт щодо встановлення рамок металошукачів на вході у школах, інших освітніх закладах та громадських будівлях. Урядовці, обласна влада та місцеве самоврядування повинні представити чіткі строки реалізації цього проєкту.

Related posts