У Львові чотирьом медичним працівникам висунуто підозру у шахрайстві з інвалідністю. Додатково, дві групи були виявлені на Київщині та в Одесі.

У трьох областях України виявлено незаконні схеми діяльності.

Цю інформацію надає Офіс Генерального прокурора, повідомляє DailyLviv.com.

Оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації -- викрито учасників масштабних схем серед посадовців МСЕК та медустанов.

За процесуального керівництва органів прокуратури у трьох регіонах України викрито злочинні схеми, пов'язані з незаконним отриманням інвалідностей, що дозволяло призовникам уникати мобілізації та незаконно виїжджати за кордон.

У Львові

Чотирьом лікарям з однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій висунуто підозру. Вони займалися підробкою медичних документів, завдяки яким чоловіки призовного віку без належних підстав отримували статус інваліда. У результаті цього з країни виїхало щонайменше п'ять осіб. Ціна за їх "послуги" становила від 1 300 доларів США.

В Київській області

У районній лікарні були виявлені двоє медиків, які за 12 тисяч доларів США пообіцяли чоловікові допомогти вплинути на членів медико-соціальної експертної комісії для отримання групи інвалідності. Лікарі розпочали фіктивне лікування пацієнта, але їхній план був розкритий під час отримання частини хабаря у розмірі 3 тисячі євро.

В Одеському місті

Викрито злочинну групу з семи осіб, до якої входили завідувач травматологічного відділення, лікар-невропатолог, посадовиця обласного центру МСЕК та чотири цивільні особи. Лікарі виготовляли фальшиві медичні документи, що дозволяли ухилятися від військової служби, а співробітниця МСЕК забезпечувала позитивні рішення комісії. Сума винагороди за такі "послуги" коливалася від 4 500 до 6 000 доларів США.

Під час проведення обшуків у підозрюваних було виявлено багато речових доказів, серед яких виявилися фальшиві документи, бухгалтерські записи та інші матеріали, що свідчать про незаконну діяльність, а також грошові кошти.

Всі учасники схем отримали повідомлення про підозру. В залежності від вчинених ними злочинів, їм пред'явлено обвинувачення у зловживанні впливом, перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України, допомозі в незаконному переміщенні осіб через державний кордон, а також у видачі завідомо неправдивого офіційного документа (ст. 28, ч. 2 ст. 369-2, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Вирішують питання про обрання їм запобіжних заходів. Слідчі дії тривають, встановлюється коло причетних осіб.

Досудові розслідування виконуються під процесуальним наглядом окружних прокуратур Львова, Київської області та Одеси з участю слідчих підрозділів Національної поліції України на основі інформації, наданої Службою безпеки України.

Related posts