У пресслужбі Офісу президента повідомили про деталі "плану перемоги" України.
Зокрема, йдеться про надання Україні нових можливостей для завдання ударів по російським аеродромам, військовим базам і сховищам.
Здійснення ракетних атак на глибину російської території становить суттєвий елемент "стратегії перемоги" України. Таку думку висловив Сергій Лещенко, радник глави Офісу Президента України, під час телемарафону.
Обговорюючи ймовірність скасування заборони на глибокі удари по території Росії за допомогою західних ракет, Лещенко підкреслив, що в адміністрації президента США очікують зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським цього місяця в рамках сесії Генеральної асамблеї ООН. "Вони прагнуть дізнатися про українську стратегію досягнення перемоги", – зазначив Лещенко.
За словами радника керівника ОП, раніше Зеленський наголошував на тому, що план перемоги України залежить від президента США Джо Байдена.
Як підкреслив Лещенко, стратегія перемоги України включає в себе здобуття нових можливостей. "Ці нові можливості означають завдавати ударів по аеродромах, військових базах та сховищах, де накопичуються ракети, а також з яких злітають літаки, що здійснюють бомбардування українських територій, знищуючи міста та забираючи життя мирних громадян. Отже, до того моменту, поки ми не отримаємо необхідний дозвіл, ми не можемо говорити про реалізацію цієї стратегії перемоги. Від президента Байдена залежить багато", - зазначив Лещенко.
Консультант керівника Офісу Президента акцентував увагу на тому, що у Джо Байдена є шанс ухвалити важливе рішення перед завершенням свого терміну на посаді, яке могло б забезпечити Україні необхідні ресурси. Такі можливості Україні не були надані протягом попередніх років його президентства.
"Це шанс залишити своє ім'я в історичних анналах. На цій оптимістичній ноті сподіваюся, що президент США скористається цією можливістю, адже для Америки та України мета однакова. Це ідеали демократії, захист прав людини та право кожної нації самостійно формувати своє майбутнє, не озираючись на Москву", - зазначив Лещенко.
Він зазначив, що у США досі живе пам'ять про Кубинську та Карибську кризи, коли світ опинився на межі ядерної катастрофи. Цей історичний досвід впливає на внутрішні дебати в Америці стосовно можливого зняття обмежень для України.
"Покоління політиків, до якого входить Джо Байден, має спогади про часи, коли існували поняття червоних ліній, які ніколи не можна перетинати. Вони згадують, як Хрущов і Джон Кеннеді зупинилися на межі ядерної катастрофи. Проте сьогодні вони все ще вважають, що Путін може вжити подібні заходи. Однак Україна довела під час контрнаступу в Курській області, що такі червоні лінії, як це було півстоліття тому, більше не мають сили. Частина російської території залишається під окупацією вже понад місяць. Росія не вживає жодних заходів для деокупації, що передбачають використання ядерної зброї, а інші методи ведення війни застосовуються вже понад два з половиною роки", - зазначив Лещенко.
Він переконаний, що Росія не здатна втілити в життя ті побоювання, які вона намагається розповсюдити.
"Ми сподіваємося, що під завісу завершення каденції (президенства Байдена) перевага буде на користь українського сценарію", - сказав Лещенко.
Як повідомляло агентство УНІАН, президент України Володимир Зеленський має намір під час зустрічі з президентом США Джо Байденом презентувати концепцію перемоги для України. Ця концепція складається з кількох ключових аспектів — чотирьох основних пунктів та одного, який стане актуальним після завершення війни.
Згідно з інформацією, опублікованою виданням BILD, крім атак на території Росії, "план перемоги" також включає можливість для України погодитися на локальні угоди про припинення вогню в окремих зонах фронту, що фактично означатиме "тимчасове замороження ситуації". Водночас, в Офісі президента України спростували цю інформацію, назвавши її фейковою.