Українські паралімпійці здобули 82 медалі на змаганнях у Парижі. "Наша команда показала вражаючі результати" - Спорт | Експрес онлайн.

Спортсмени здобули лише на дві золоті медалі менше, ніж у Токіо у 2020-му.

В загальному командному заліку Україна зайняла сьому позицію. На перших місцях опинилися команди з Китаю, Великої Британії, США, Нідерландів, Бразилії та Італії. При цьому українські спортсмени випередили господарів змагань — Францію, Австралію та Японію, які також увійшли до першої десятки.

На цих Іграх було розіграно 549 комплектів медалей у 22 спортивних дисциплінах. Українська команда здобула 22 золоті, 28 срібних та 32 бронзові медалі. Таким чином, наші паралімпійці принесли додому 1/6 від загальної кількості медалей, що були розіграні. За кількістю нагород Україна зайняла п'яте місце, поступившись лише Китаю, Великій Британії, США та Бразилії.

Близько 50% українських атлетів (65 осіб), які змагалися, здобули титули чемпіонів або стали призерами Олімпійських ігор, а 20 паралімпійців досягли статусу мультимедалістів на Паризькій Паралімпіаді, отримавши щонайменше дві нагороди. Найбільшу кількість медалей серед них здобув плавець Андрій Трусов, який здобув два "золота" та три "срібла".

Плавці стали справжніми героями для України, здобувши вражаючі 40 медалей, що складає майже половину всіх нагород. На другому місці за кількістю медалей опинилася легка атлетика з 19 нагородами, за нею йдуть дзюдо з 5, настільний теніс з 4, а також веслування з 3 медалями. Паверліфтинг приніс Україні 2 медалі, а голбол, академічне веслування і боча — по одній.

"На цих Іграх ми змагались у 15 видах спорту, а нагороди здобули в 11-ти, -- каже речниця Паралімпійського комітету України Наталія Гарач. -- Без нагород у нас залишились тільки представники стрільби з лука, бадмінтону, тріатлону і кульової стрільби. Вперше ми здобули медаль у голболі ("срібну") і бочі ("бронза"). Це історичні для нас нагороди.

Загалом наша збірна виступила дуже потужно. Ми здобули лише на дві золоті нагороди менше, ніж у Токіо у 2020-му. І це попри війну, зірвані тренувальні процеси, втечу від обстрілів за кордон... До речі, останню нашу нагороду -- срібну -- здобув паверліфтер Антон Крюков з Маріуполя. Мало хто знає, що він пережив окупацію рідного міста, приниження у фільтраційному таборі й дивом залишився живий. Багато хто питає, чому на старті Ігор наші спортсмени так мляво здобували нагороди. Я вам більше скажу. Це була перша Паралімпіада, коли ми в перший день змагань не здобули "золота". Чому? Тому що саме цього дня ворог влаштував наймасовіший обстріл України. Наші спортсмени цілу ніч не спали, телефонували до своїх рідних. Це все вплинуло на режим, на готовність і, як наслідок, на результат".

Цікаво, що найвизначнішими для наших паралімпійців стали Ігри в Ріо-де-Жанейро 2016 року. У той час команда виборола 117 медалей, серед яких 41 була золотою. Це дозволило зайняти третє місце в загальному заліку.

Українські спортсмени, які здобули медалі на Паралімпійських іграх, отримають грошові винагороди: 125 тисяч доларів за золоту медаль, 80 тисяч за срібну та 55 тисяч за бронзову. Найбільшу суму призових зібрав плавець Андрій Трусов, який за свої два "золота" та три "срібла" отримає 550 тисяч доларів. В цілому, за результати виступів у Парижі українські паралімпійці отримають з державного бюджету 8,09 мільйона доларів.

Related posts