Глобальний рекорд. Виявлене родовище надзвичайно рідкісного газу стало найбільшим у всій історії.
Дослідники здійснили експедицію і з'ясували, що запаси гелію в Міннесоті значно "вражають", ніж було відомо раніше.
На початку 2024 року видання Фокус повідомило про відкриття величезного резервуару гелію у Міннесоті. Дослідники вже тоді вражалися масштабами цього ресурсу, але нові дані вказують на те, що це справжній рідкісний земний скарб, адже обсяги газу в цьому родовищі значно перевищують попередні оцінки, як зазначає Live Science.
Нові сейсмічні дані, отримані вченими, вказують на те, що резервуар значно ширший як у поперечному напрямку, так і в глибину -- це вказує на те, що обсяги газу в резервуарі значно більші, ніж припускали початкові оцінки.
У Фокус. Технології запустили свій Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найактуальніших та найцікавіших новин з галузі науки!
Останні дослідження свідчать про те, що рівень гелію в підземних резервуарах виявився вищим, ніж раніше "вражаючі" дані, отримані в березні 2024 року. Це стало основою для того, щоб проєкт у Міннесоті зміцнив свої позиції як важливий учасник на глобальному ринку гелію.
На думку президента і генерального директора компанії Pulsar Helium Томаса Абрахам-Джеймса, команда разом із партнерами була рада отримати ці дані 2D сейсмічного дослідження. Результати, отримані вченими, підтвердили існування раніше виявленої гелевої кишені на глибині від 530 до 670 метрів під землею. Крім того, аналіз вказує на можливість наявності додаткових газоносних зон під цим резервуаром.
Лабораторні дослідження, проведені в червні 2024 року, виявили, що концентрація гелію в резервуарі коливається від 8,7% до 14,5%. Ці показники перевищують попередні максимальні оцінки, які становили 12,4% і 13,8%. Крім того, варто підкреслити, що в родовищі в Міннесоті виявлено найбільші концентрації гелію в історії галузі. Для кращого розуміння, родовище вважається економічно вигідним, якщо концентрація гелію перевищує 0,3%.
Попри те, що гелій є другим за поширеністю газом у Всесвіті, він перебуває в дефіциті на Землі. Науковці зазначають, що гелій на нашій планеті утворюється лише внаслідок ядерного синтезу та радіоактивного розпаду урану і торію. Водночас газ має великий попит, оскільки він є важливим охолоджувальним компонентом у ракетах, ядерних реакторах і діагностичному медичному обладнанні, такому як апарати магнітно-резонансної томографії.
Експерти зазначають, що світове постачання гелію скорочуються по всьому світу, а деякі галузі вже стикаються з його дефіцитом. Таким чином, якщо вчені знайдуть спосіб, яким можна буде витягти гелій зі сховища в Міннесоті, це допоможе надалі розв'язати проблему дефіциту, щонайменше, у США.
Резервуар міг би стати ефективним рішенням для зберігання та отримання гелію за запитом, усуваючи потребу у надземних сховищах. Раніше проведені дослідження вказали на те, що гелій природно виходить на поверхню зі швидкістю до 23 250 кубічних метрів на день. Іншими словами, проблема не в його видобутку, а в тому, щоб знайти способи збору та зберігання цього газу.
Раніше Фокус писав про те, що вчені виявили ще одне велике джерело "рідкого золота".