"Синьо-жовті" здобули перемогу на чемпіонаті Європи з боксу U-23. "Цей результат просто вражаючий" - Sport | Ekspres Online.

Чоловіки здобули вісім нагород -- п'ять золотих, одну срібну й дві бронзові. А жінки вибороли шість -- три золоті, дві срібні й одну бронзову. Отож, наші спортсмени додали до скарбнички аж 14 медалей. Як результат -- збірна України посіла на чемпіонаті Європи перше загальнокомандне місце.

Що стосується жіночої команди, то здобуті три золоті медалі стали для неї знаковим досягненням. Це безпрецедентний успіх для нашої збірної. Чемпіонками Європи стали Дарія-Ольга Гутаріна (категорія до 52 кг), Наталія Мерінова (категорія до 66 кг) та Ірина Луцак (категорія до 81 кг).

На п'єдестал пошани піднялися також Данило Заморило (категорія до 63,5 кг), Данило Лозан (категорія до 67 кг), Юрій Захареєв (категорія до 71 кг), Джамал Кулієв (категорія до 75 кг) і Василь Ткачук (категорія понад 92 кг).

— Це значний досягнення для українського боксу, — ділиться враженнями тренер жіночої збірної України Роман Семенишин. — Зазвичай ми поверталися з таких турнірів лише з однією-двома золотими медалями, а цього разу здобули цілих вісім! І, що важливо, ми зайняли перше загальнокомандне місце серед жінок, чоловіків і в загальному заліку. Тренери, звісно, задоволені. Хочеться завжди досягати більше, але в тих умовах, в яких працює наша команда, це просто вражаючий результат.

-- Про які умови кажете?

Ми фактично відрізані від світу, оскільки не беремо участі в міжнародних змаганнях та турнірах. Це призводить до значного браку змагальної практики, що ускладнює досягнення високих результатів. Причина нашої відсутності на змаганнях не в нестачі фінансування. Справа в тому, що в боксі не було накладено санкцій на білоруських та російських спортсменів, і ми не можемо виступати поруч із ними на одному ринзі. Як тільки ми дізнаємося, що на турнірі присутні представники країн-агресорів, ми відмовляємося від участі. Наприклад, у Софії російських спортсменів не було взагалі. На змаганнях виступали п’ятеро білорусів, але вони виступали під нейтральним прапором, без жодних прив’язок до країни-агресора. Тому ми вирішили взяти участь у цьому турнірі.

Чи є змагання U-23 продовженням юнацького боксу, чи вже переходом у дорослий спорт?

— Повністю сформована доросла команда. Наразі більше ніж половина складу Софії представлена боксерами національної збірної України. Введення вікових обмежень стало кроком для полегшення адаптації молодих спортсменів до дорослого боксу. У нашій національній команді є боксери як у віці 17 років, так і 35-річні ветерани. Зрозуміло, що молодшим важко змагатися на фоні досвіду старших колег. Тому й були запроваджені такі вікові рамки і специфічні змагання, щоб юні спортсмени могли легше розвиватись. Правила залишаються такими ж, як і в дорослому аматорському боксі. Ми виступаємо в трьох раундах по три хвилини кожен.

ДО РЕЧІ

Як повідомила пресслужба Федерації боксу України, свої призові за цей турнір збірна спрямує на підтримку ЗСУ.

Related posts