Швейна бригада: як у Дніпрі більше ніж 500 волонтерок створюють адаптивний одяг для захисників.
До волонтерів запрошують усіх та навіть створили покрокову інструкцію із пошиття для новачків
Дві подруги з Дніпра об'єднали понад пів тисячі швачок із різних куточків України і навіть з-за кордону. Так і виникла дніпровська "Швейна рота". Волонтерки шиють адаптивний одяг для військових. Кажуть, долучитися можуть усі. Для новачків написали покрокову інструкцію із пошиття. Більше знає журналістка "5 каналу" Наталія Москаленко.
Ксенія показує футболки із серії адаптивного одягу. Вироби невдовзі поїдуть до лікарень. Вони сконструйовані з урахуванням потреб поранених.
"Якщо у захисника є травма, і на його правій руці закріплений апарат зовнішньої фіксації, що унеможливлює рухи, то поступово починають одягати одяг зверху, а потім застібають," - зазначає Ксенія, співзасновниця волонтерської ініціативи "Швейна рота".
Волонтери з Торонто, які є частиною ініціативи "Швейна рота", виготовили цей одяг. Ксенія отримала його через поштову службу.
Волонтерський проект був заснований на початку великого вторгнення у Дніпрі. У лютому 2022 року одна з місцевих IT-компаній надала приміщення для швейних робіт. Перші дні діяльності були надзвичайно напруженими, розповідає засновниця Марина.
"Перше, що ми почали шити це балаклави й хлопцям дуже потрібно було. Рекорд на той час становить 495 балаклав в день. У нас було приблизно від 10 до 30 дівчат. Хтось приходив на годинку попрацювати, хтось на день", - розповідає засновниця Марина.
Згодом почали виготовляти термобілизну для військових, адже зріс попит на зимовий одяг. Проте з часом у майстерні залишилися лише дві волонтерки, оскільки інші члени команди або виїхали, або повернулися до своїх професій, згадує Марина. Водночас кількість запитів на одяг продовжувала зростати.
"Тоді Ксенія вигукує: 'Слухай, ми ж удвох не впораємось!' Я відповідаю, що це цілком зрозуміло. А вона пропонує: 'Може, спочатку на кроєм займемося, а потім відправимо дівчатам? Вони зшиють все за нас'," - розповідає засновниця Марина.
Дівчата розмістили оголошення у соцмережах. Марина не була впевнена, що хтось відгукнеться, але допомогу запропонувало багато людей. Так виникли філії Швейної роти майже в кожному обласному центрі. А на Дніпропетровщині - чи не у кожному містечку. Згодом до роботи долучилися й волонтерки за кордоном.
"Зараз ми відшили близько ста тисяч одягу. Це ми могли зробити тільки завдяки тому, що наші дівчата вони не сидять десь в цеху. Вони шиють так як вони можуть. І вони шиють вдома. Тобто, ми кроємо, нарізаємо фурнітуру, формуємо набори і відправляємо до дівчат новою поштою", - засновниця Марина.
Беруть у команду й початківців у швейній справі. Для них створили інструкцію у соцмережах, де покроково розписано, як шити. Допомогти кожному долучитися до доброї справи і є місією Швейної роти. Іноді беруться і за особливі замовлення. Наприклад, Швейна рота Нікополь відшила весільні кіберштани з італійської вовни для захисника Олексія, який зазнав поранення і втратив ногу.
"У мене є дві ключові мотивації: я не можу залишатися осторонь цієї війни. А ще у мене є ось цей куточок натхнення. Коли відчуваю, що сили на нулі, і здається, що все закінчилося, я просто поглядаю на це і розумію: ми робимо все правильно, ми на правильному шляху", - ділиться своїми думками засновниця Марина.
Орест також підтримує дівчат під час примірок. Саме так жінки прозвали манекен, який їм доставили військові.
Усі необхідні матеріали майстрині закуповують із донатів. Але, кажуть, останнім часом кількість допомоги зменшилася. Тож, запрошують усіх долучатися. Для цього потрібно написати волонтеркам у соцмережах "Швейної роти".
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, місто Дніпро, телекомпанія "5 канал".
Як повідомляв 5.ua, пенсіонери з окупованих територій та ірпінці допомагають ЗСУ, щодня плетуть маскувальні сітки.
Читайте також: Українська порноакторка Джозефіна Джексон знову допомогла військовим ЗСУ.