Рот, схожий на мухоловку, хвіст, який нагадує весло, та яскраві помаранчеві органи: на дні Тихого океану був знайдений "таємничий молюск". Дивіться фото та відео!
Дослідники з Монтерей-Бейського акваріумного науково-дослідного інституту (MBARI) виявили незвичайного прозорого молюска, що мешкає на великих глибинах. Цей примарний вид був зафіксований на глибині більше 2000 метрів під поверхнею Тихого океану.
На думку вчених, цей молюск має рот, що нагадує мухоловку Венери, а його хвіст подібний до весла. Крім того, його органи яскраво світяться помаранчевим кольором. Унікальна форма рота дозволяє йому ловити ракоподібних, на відміну від інших морських слимаків, які використовують свій шорсткий язик для збору їжі, що прилипла до дна океану, зазначає видання The Sun.
Завдяки інноваційним підводним технологіям MBARI, ми змогли створити найдетальніший опис глибоководної істоти, який коли-небудь був зафіксований. Ми присвятили понад 20 років дослідженню природної історії цього захоплюючого виду молюсків, що мешкають на великих глибинах. Це відкриття є новим шматочком вражаючої головоломки, яка може сприяти кращому розумінню найбільшого екосистемного середовища на планеті," - зазначає Брюс Робісон, старший науковий співробітник MBARI.
Вперше помічений цей молюск був у лютому 2000 року під час занурення з дистанційно керованим апаратом (ROV) інституту Tiburon біля берега затоки Монтерей на глибині 2614 метрів. Команда використала передову та інноваційну підводну технологію MBARI, щоб зібрати велику природничу інформацію про таємничого молюска. Переглянувши понад 150 спостережень з ROV MBARI за останні 20 років, вони змогли створити детальний опис молюска.
"Мysterious mollusk," as researchers have come to refer to it, is a type of naked-gilled creature. They are typically found in aquatic environments, within lush seaweed forests or coral reefs, while a small number can be seen gliding along the ocean floor.
Загадкові молюски мають гермафродитну природу, що означає наявність як чоловічих, так і жіночих статевих органів. Коли настає час для відкладання яєць, вони спускаються на дно і використовують свою ногу, щоб тимчасово закріпитися на морському дні. У випадку загрози з боку хижаків, молюски використовують свою прозору шкіру для маскування, зберігаючи невидимість. Окрім цього, швидке закриття великого капюшона дозволяє Bathydevius оперативно втекти, як зазначає CNN.
Коли Bathydevius відчуває небезпеку, він починає світитися за допомогою біолюмінесценції, щоб відволікти противника. У його тканинах присутні сяючі частинки, які формують ефект "зоряного" покриття на спині.
Під час одного з досліджень вчені стали свідками того, як істота відокремила світний палець від свого хвоста, використавши його як приманку для відвернення уваги хижака. Це нагадує про здатність ящірок скидати свої хвости та відновлювати їх. Bathydevius, подібно до них, має можливість регенерувати свої пальці.
"Коли ми вперше зняли, як він світиться за допомогою ROV, усі в диспетчерській випустили голосне "Ооооо!" одночасно. Ми всі були зачаровані цим видовищем. Біолюмінесценція зазвичай не зустрічається в інших морських молюсків, але вона існує приблизно у трьох чвертей тварин у товщі води", - згадує старший науковий співробітник MBARI Стівен Хеддок.
Науковець зазначив, що цей вид є третім прикладом виникнення такої унікальної здатності у голожаберних, що ставить перед дослідниками безліч фундаментальних питань. "Ми ще не розуміємо, які саме хімічні речовини здатні виробляти це світло, які гени залучені в цей процес, і як ця характеристика могла з'явитися, здавалося б, раптово у цієї істоти. Її найближчі родичі серед інших молюсків відсутні, тому це дійсно вражаюча еволюційна подія," - підкреслив учений.
Не так давно OBOZ.UA повідомляв про те, що поблизу узбережжя Албанії була знайдена надзвичайно рідкісна біла акула.