Батько: роль "Церкви як польового шпиталю" полягає в розповсюдженні надії - Vatican News.

Під час третьої зустрічі "Церкви - польові госпіталі", що проходить у Римі, Папа Франциск висловив свою вдячність учасникам за їхню відданість у наданні допомоги найбільш вразливим категоріям населення. Він підкреслив, що справжня суть євангелізації полягає в християнському служінні тим, хто найбільше потребує підтримки. Окрім того, Папа висловив особливу вдячність за опіку над пораненими українськими військовими та за допомогу дітям, які втратили усмішки через війну.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Святійший Престол

Допомога вразливим завжди залишається "привілеєм", який надає можливість "доторкнутися до Христового тіла" та є шляхом до поширення Євангелія "через християнську взаємодію з тими, хто найбільше потребує". Ці слова виголосив Папа Франциск під час аудієнції для учасників третьої зустрічі "Церкви - польові госпіталі", яка відбулася в Апостольському палаці у Ватикані в понеділок, 4 листопада 2024 року. Зустріч, ініційована іспанським рухом "Посланці миру", розпочалася напередодні в Римі та зібрала близько п’ятдесяти представників різних асоціацій з Іспанії, Італії, Йорданії, Мексики та Аргентини. Подібні заходи вже проводилися раніше в Мадриді та Барселоні. Святіший Отець підкреслив три основні принципи, які підтверджують роль Церкви як "польового госпіталю": проповідувати Христа, виправляти соціальну нерівність та сіяти надію.

Папа пояснив, що мова йде про те, щоб проголошувати Христа як "Того, хто завжди в русі" поряд із найбільш беззахисними, оскільки "Він сам став бідним". Він підкреслив, що основним є давати свідчення прийняття через вчинки, а не лише словами, відвідуючи їх і розпізнаючи в кожному з них обличчя Христа. "Наприклад, мені дуже подобаються історії про бідних в Іспанії чи на півдні Італії, які, в умовах мусульманської імміграції, звіщають Христа так, як можуть. Вони роблять це через жести, гостинність, супровід та підтримку мігрантів", - зазначив Папа, торкаючись теми, яка часто з'являється в його промовах, зокрема "демографічної зими". Він також зазначив, що варто бути вдячними мігрантам, оскільки вони є "тією надією, яку ми не хочемо реалізувати тут".

Папа підкреслив важливість "відновлення соціальної структури шляхом усунення нерівностей". Він зазначив, що "ніхто не має права залишатися байдужим до страждань інших". "Ваше служіння відкриває суспільству очі на те, що величезна різниця між багатими та бідними, яку ми спостерігаємо, не є Божим задумом для людства, і що задля досягнення справедливості ця нерівність повинна бути ліквідована", - зазначив Святіший Отець, особливо акцентуючи увагу на "нерівності, що стосується дітей і літніх людей".

Насамкінець Папа ще раз наголосив, що необхідно сіяти надію "в кожній людині, яку ви приймаєте, тому що вона не має дому, тому що вона біженець, тому що вона є частиною сім'ї у вразливому стані, тому що вона жертва війни", або з будь-якої іншої причини, яка робить її маргіналізованою. Він подякував усім учасникам зустрічі за їхню працю: "Це правда, що ви трохи відчайдушні і безстрашні, не кожен має таку відвагу, але те, що ви робите, надихає інших, надихає їх дуже сильно. Згадаймо про біженців - потрібно йти і шукати їх, йти і відвідувати їх, чи наприклад українських солдатів, поранених на війні. Сіймо в цих людях надію. Війна - це дуже жорстока реальність. Це реальність, яка вбиває і руйнує. Ми повинні піклуватися про цих людей. Коли приїжджають групи українських дітей, які були привезені сюди, одна річ, яку я помітив - це те, що вони не посміхаються. Війна вкрала їхню посмішку. Тому вся робота, яку ви робите з біженцями, дуже важлива", - наголосив Святіший Отець, нагадавши, що Старий Завіт завжди вимагає заопікуватися "вдовою, сиротою та чужинцем". "У кожній людині, яку ви приймаєте, - додав він, - у кожній людині, яка є вразливою, сійте надію".

Related posts