Неочікуване відкриття найвіддаленішого апарату NASA: космос виявився іншим, ніж передбачалося
Давно науковців турбувало питання: чи дійсно глибокий космос є темним? Космічний апарат NASA "Нові горизонти" провів надзвичайно точні вимірювання загальної кількості світла, яке випромінює Всесвіт. Виявилося, що глибокий космос насправді залишається темним. Результати цього дослідження були опубліковані в The Astrophysical Journal, повідомляє Phys.
Запрошуємо вас підписатися на новий Telegram-канал Фокус. Технології! Будьте в курсі найактуальніших та найцікавіших новин зі світу науки.
Найвіддаленіший космічний апарат NASA у Сонячній системі під назвою "Нові горизонти" наразі знаходиться на відстані близько 7,3 мільярда кілометрів від Землі. У такому положенні, де спостерігається вкрай незначна кількість сонячного світла, можливе виконання надзвичайно точних вимірювань світла, що випромінюється Всесвітом. Це дозволяє визначити загальну яскравість космосу.
Згідно з висновками науковців, результати досліджень свідчать, що левову частку видимого світла генерують галактики, і жодних невідомих джерел світла не виявлено. Це дослідження розв'язує давню загадку про ступінь темряви космосу.
Відомо, що Всесвіт насичений реліктовим випромінюванням, яке є залишком від моменту його створення, а також фоновими рентгенівським, гамма- та інфрачервоним випромінюваннями. Крім того, присутній космічний оптичний фон, що складається з видимого світла.
Астрономи прагнули оцінити інтенсивність космічного оптичного фону, що являє собою видиме світло Всесвіту, яке можна спостерігати з Землі та за допомогою космічних телескопів поблизу неї. Однак у цій області Сонячної системи надзвичайно багато сонячного світла та інших джерел світлового забруднення.
Апарат "Нові горизонти" знаходиться в такій області, де майже немає перешкод для вимірювання сили космічного оптичного фону. Завдяки цьому йому вдалося здійснити найточніші вимірювання.
Після того як дослідники взяли до уваги всі відомі джерела світла, вони з'ясували, що рівень видимого світла, який залишився, цілком збігається з тим, який створювався галактиками протягом понад 12 мільярдів років. Це свідчить про те, що все видиме світло походить виключно від галактик, а проміжки між ними заповнені абсолютною темрявою.
Космічний апарат "Нові горизонти" був запущений у 2006 році, а у 2015 році здійснив перші знімки Плутона з близької відстані. Через чотири роки вчені отримали перші зображення об'єкта з поясу Койпера, відомого як Аррокот. Пояс Койпера, де розташовані мільйони малих небесних тіл та карликових планет, починається за орбітою Нептуна.
На даний момент зонд NASA проводить дослідження об'єктів, що знаходяться в поясі Койпера, а також вивчає зовнішню частину геліосфери — області, на яку поширюється вплив сонячної активності.
Як вже повідомляв Фокус, одна з найвидовищніших комет 2024 року мчить у бік Землі, і її можна спостерігати без допомоги телескопа. Спочатку очікували, що комета C/2023 A3 зруйнується на фрагменти під час зближення із Сонцем, але нові спостереження свідчать про те, що вона продовжує свій шлях до нашої зірки.
Фокус також повідомляв про новий метод пошуку сигналів від інопланетних цивілізацій, розроблений вченими. Дослідники визначили необхідну потужність передавача, щоб ми могли виявити сигнали від позаземної цивілізації, а також типи цивілізацій, здатних створити такі передавачі.