В окупованій Херсонській області вчителі-співпрацівники з Чаплинки вирушили до Москви для отримання знань у сфері пропаганди.
Серед основних умінь, які потрібні "наставникам", є вміння ідентифікувати учнів, що підтримують українські цінності.
На тимчасово контрольованих територіях Херсонщини російська сторона запустила експериментальний проєкт, метою якого є підготовка вчителів-"наставників" для навчання українських дітей. Для реалізації цього проєкту групи вчителів з місцевих шкіл направляються до Москви на кількатижневі навчальні курси.
Цю інформацію оприлюднив Центр національного опору.
Цього разу спеціальність отримали вчителі-колаборанти з Чаплинської середньої школи №1. Серед основних навичок, які очікуються від "наставників", є уміння виявляти "неблагонадійних" учнів, тобто тих, хто має проукраїнські погляди. Окрім цього, їхня діяльність спрямована на асиміляцію українських дітей. Учнів також навчать доносити на своїх однолітків, які можуть мати "неправильне" ставлення до окупантів.
Організація семінарів у навчальних закладах на тимчасово окупованих територіях України з метою виявлення дітей, які "можливо підтримують Україну", є вже усталеною практикою. Протягом літнього періоду місцеві педагоги проходили обов'язкові навчання, що спрямовані на досягнення цієї мети.
Раніше повідомлялося, що росіяни відбирають місцевих колаборантів із тимчасово загарбаної території Донеччини для навчання в РФ, щоб залучити їх до роботи в окупаційних адміністраціях.
"Оскільки росіянам не вдалося заручитися підтримкою більшості українців, які працювали в державному та місцевому управлінні, їм доводиться імпортувати фахівців з Росії. Більшість колаборантів, які погодилися працювати в окупаційних адміністраціях, зазвичай не мають необхідної освіти або займали лише найнижчі позиції в цій сфері", - повідомили в ЦНС.
У цьому контексті російська сторона буде готувати "управлінців" в Інституті державного та муніципального управління, що підпорядкований адміністрації Красноярського краю. У Центрі національного спротиву зазначили, що подібні практики мають глибокі корені в історії Росії, адже використовувалися ще за часів Радянського Союзу.