Макрон висловив думку про потребу створення нової системи міжнародних відносин.
Лідер Франції заговорив про нову форму організації Європи і переосмислення відносин з Росією.
Після завершення війни стане нагальною потреба переглянути стосунки між усією Європою і Росією. Про це повідомив президент Франції Еммануель Макрон у неділю, 22 вересня, під час Зустрічі заради миру, яку організувала католицька спільнота Святого Егідія, передає Укрінформ.
"Нам доведеться подумати про нову форму організації Європи і переосмислити наші відносини з Росією після війни в Україні", - заявив Макрон.
Він також висловив думки щодо майбутнього миру в Європі, вказуючи на нові виклики та реалії, які вимагають створення оновленої системи міжнародних відносин.
"Це, безсумнівно, найбільший виклик сьогодення, тому що наш сьогоднішній порядок є неповним і несправедливим. Неповний тому, що він був задуманий наприкінці Другої світової війни, а тому не мав у своєму серці тих проблем, які згодом з'явилися і стали домінуючими", - розповів президент.
Під час зустрічі, що відбулася за участю релігійних лідерів, політиків та фахівців, президент Франції наголосив на важливості врахування того факту, що "більшість країн на нашій планеті, а також багато з найбільш населених держав, не існували в момент розподілу місць". Це, на його думку, пояснює, чому сучасний міжнародний порядок "заблокований".
Макрон запевнив, що повернеться до цього питання на наступному тижні в рамках сесії ООН. У вівторок і середу він братиме участь у Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.
"Ми потребуємо системи, в якій жодна країна не зможе заважати іншим, а всі держави будуть належно представлені," - підкреслив Макрон.
Він додав, що робити це треба в набагато більш справедливих органах, як то ООН, Світовий банк чи Міжнародний валютний фонд.
Нагадаємо, у неділю на саміті в Нью-Йорку затвердили розроблений під керівництвом Німеччини план реформ ООН.
Раніше президент Фінляндії Александр Стубб заявив, що реформа Ради безпеки ООН має включати розширення складу, скасування права вето для будь-якої держави та виключення будь-якого члена, який бере участь у "незаконній війні", такої як вторгнення Росії до України.