Людство не відправлялося так далеко в космос протягом останніх 52 років: місія Polaris Dawn стартувала з успіхом (відео)
Космічний корабель компанії SpaceX вирушив на орбіту з екіпажем із непрофесійних астронавтів. У рамках місії відбудеться перший в історії вихід цивільної особи у відкритий космос.
Місія Polaris Dawn може увійти в історію космічних польотів, якщо всі заплановані завдання буде виконано. 10 вересня ракета-носій компанії SpaceX Falcon 9 стартувала з Космічного центру імені Кеннеді у штаті Флорида, США. Вона вивела на орбіту космічний корабель Crew Dragon із чотирма непрофесійними астронавтами на борту. У рамках місії відбудеться перший в історії вихід цивільної особи у відкритий космос. Також ця місія знаменита тим, що вперше за 52 роки люди вирушили в космос настільки далеко. Востаннє тільки астронавти програми "Аполлон", які літали на Місяць, відлітали так далеко від Землі, пише Space.
У Фокус. Технології відкрив новий Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найактуальніших та найцікавіших новин з наукової сфери!
Спочатку місія Polaris Dawn планувалася на 26 серпня, але згодом старт перенесли на 27 серпня через технічні неполадки, виявлені в ракеті Falcon 9. Після цього запуск неодноразово відкладався через несприятливі погодні умови. Врешті-решт, космічний апарат компанії SpaceX успішно був виведений на орбіту за допомогою ракети Falcon 9 у вівторок, 10 вересня.
Приблизно через 2 хвилини і 40 секунд після запуску основні двигуни ракети Falcon 9 вимкнулися, і прискорювач відокремився від другого ступеня, як і планувалося. Потім перший ступінь ракети приблизно через 9,5 хвилин приземлився на посадковому майданчику біля східного узбережжя Флориди.
Космічний корабель Crew Dragon відокремився від верхнього ступеня ракети Falcon 9 трохи більше ніж через 12 хвилин після старту. Корабель досяг початкової еліптичної орбіти з максимальною висотою приблизно 1200 км і мінімальною на рівні 190 км. Після кількох обертів навколо нашої планети, космічний апарат повинен піднятися до висоти 1400 км. На такій відстані не перебував жоден астронавт за останні 52 роки. Востаннє людина була так далеко від Землі під час місій місячної програми "Аполлон" у 1972 році.
Склад екіпажу історичної місії Polaris Dawn включає:
Цей квартет проведе наступні 5 днів у космосі, проводячи кілька десятків наукових експериментів. Через два дні корабель Crew Dragon змінить свою орбіту і почне обертатися над Землею на висоті 700 км. На цій висоті корабель перебуватиме до повернення додому. Також на цій висоті відбудеться перший в історії вихід у відкритий космос непрофесійного астронавта на третій день польоту. Цими героями стануть Айзейкман і Гілліс. Під час виходу у відкритий космос буде проведено тестування нового скафандра компанії SpaceX.
З огляду на той факт, що у Crew Dragon немає шлюзу, під час виходу у відритий космос, внутрішня частина корабля буде піддаватися впливу вакууму космосу. Тому Менон і Потіт будуть одягнені також у скафандри.
Айзейкман і Гілліс будуть по черзі виходити з Crew Dragon, щоб перевірити функціональність і маневреність своїх скафандрів. Загалом вихід у відкритий космос під час місії Polaris Dawn триватиме приблизно 2 години.
На четвертий день космічного експедиційного рейсу заплановано передачу повідомлення з орбіти на Землю за допомогою супутників Starlink, які належать компанії SpaceX. Останній день місії буде присвячений підготовці до повернення на Землю, якщо всі попередні завдання будуть успішно виконані. Корабель Crew Dragon планує здійснити посадку через 6 днів, приземлившись на парашутах в Атлантичному океані неподалік від узбережжя Флориди.
Як згадувалося раніше в Фокусі, певні науковці вважають, що місія Polaris Dawn має високий рівень ризику, і наводять аргументи на підтримку своїх думок.
Фокус також розглядав питання, чому на Міжнародній космічній станції не реалізовано штучну гравітацію. Є кілька ключових факторів, які заважають астронавтам у космосі насолоджуватися такими ж умовами, як на нашій планеті.