ISW: Росія виявляє відсутність наміру йти на компроміси з новою адміністрацією Трампа щодо України.

Росія прагне встановити свої умови для можливих мирних переговорів стосовно України, які можуть розпочатися після вступу на посаду новообраного президента США Дональда Трампа, демонструючи при цьому небажання досягати компромісів з новою адміністрацією.

Цю інформацію представив у своєму черговому звіті 13 листопада американський Інститут вивчення війни (ІSW).

"Методи, які Кремль використовує для нав'язування своїх умов на переговорах, яскраво демонструють, що Росія не змінює своїх стратегічних цілей, які все ще полягають у повній капітуляції України", - наголошує Інститут у своєму звіті.

"Кремль, схоже, не бажає йти на поступки прийдешній адміністрації Трампа, (як і не бажав поступатися) нинішній адміністрації", - додано у звіті.

Останнім часом медіа активно обговорюють заяви Трампа про наміри швидко завершити конфлікт в Україні, а також поширюють різноманітні чутки та гіпотези щодо можливих сценаріїв мирного врегулювання та умов, за яких це може бути реалізовано.

На сьогоднішній день нова адміністрація Трампа не оголосила чітких стратегій щодо своїх дій стосовно України.

Від Кремля надходять різні заяви. Посол Росії при ООН у Женеві Геннадій Гатілов заявив 14 листопада, що обрання Трампа наступним президентом США може відкрити можливості для нового діалогу між Вашингтоном і Москвою.

"Попри внутрішні політичні зрушення, (Вашингтон) постійно намагається стримувати Москву... зміна адміністрації мало в чому це змінить, -- заявив Гатілов. - Єдиний можливий зсув -- це діалог між нашими країнами, чого бракувало останні кілька років".

Інститут вказує на заяви речниці російського МЗС Марії Захарової, які свідчать про те, що Росія вважає припинення військової допомоги Заходу Україні як необхідну передумову мирних переговорів.

Речниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова 13 листопада висловила думку, що західні чиновники нещиро говорять про свою готовність до миру в Україні. Вона зазначила, що справжній "мир" можливий лише в тому випадку, якщо Захід зупинить військову підтримку України, як підкреслює ISW.

Також Інститут посилається на слова боса Захарової міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про те, що президентство Трампа "принципово не змінить позицію США щодо України, й що будь-які пропозиції щодо заморожування лінії фронту "навіть гірші", ніж сприятливі для Росії Мінські угоди".

ISW розглядає ранню відмову Лаврова від можливого замороження теперішньої лінії фронту як свідчення того, що Москва не має наміру йти на компроміс чи зменшувати свої вимоги.

У раніше представлених аналітичних доповідях Інститут визначив основну мету Росії як всебічне знищення української державності.

Відтак Інститут вважає нещирою нібито зацікавленість Путіна у "відновленні" відносин між РФ та США за нової адміністрації Трампа.

"На думку ISW, Путін, ймовірно, вважає, що адміністрація Трампа буде готова поступитися інтересами та побажаннями Кремля, в той час як Кремль не запропонує жодних компромісів чи вигод в обмін на це."

Related posts