Нове повідомлення від Міністерства екології: у національному парку "Тузловські лимани" виникла нова суперечка | УНН

У національному парку "Тузловські лимани" виявлено 202 га незаконно розораних та засіяних земель. Керівництво парку повідомило про порушення поліцію та обласну адміністрацію.

У національному парку "Тузловські лимани" несподівано було виявлено 202 гектари території, які були засіяні зерновими культурами. Цю знахідку виявили після збору врожаю. Про це повідомила провідний інженер з охорони природних екосистем парку Олена Власенко, інформує УНН.

Деталі

Варто зазначити, що представники національного парку виявили відповідне порушення під час проведення інвентаризації земель, що належать до прибережних захисних смуг, які є частиною національного парку. Зокрема, йдеться про захисні смуги лиманів Алібей, Карачаус та Хаджидер. Крім того, були здійснені додаткові обстеження ділянок прибережної захисної смуги лиману Шагани, що розташовані поблизу села Кочкувате.

"Відповідно до результатів проведених вимірів, було виявлено 25 пошкоджених ділянок ПЗС, які займають загальну площу 202,3420 га на території Дивізійської та Тузлівської територіальних громад", - зазначено у повідомленні.

Про дане правопорушення керівництво нацпарку повідомило Управління стратегічних розслідувань Національної поліції в Одеській області та Одеську обласну державну адміністрацію.

Нагадуємо, що національний парк "Тузлівські лимани" вже протягом тривалого часу стикається з проблемою масового браконьєрства. Останнього інциденту, пов'язаного з цим, правоохоронні органи повідомили всього тиждень тому.

Також варто зазначити, що в травні 2024 року в національному парку "Тузловські лимани" було зафіксовано масштабні випадки браконьєрства.

Раніше інформаційне агентство УНН повідомляло, що національний парк "Тузловські лимани" у Одеській області має річний бюджет, що становить 5 565 380 гривень. З цієї суми 97% іде на оплату праці 45 співробітників. Ця чисельність персоналу в умовах війни є досить великою для національного парку. Проте, за інформацією правоохоронних органів, навіть з таким складом вони не здатні навести порядок в межах парку.

Для ілюстрації, бюджет національного парку "Тузловські лимани" складає 300 дронів, які є критично важливими для військових на фронті і на які люди активно жертвують. Якщо припустити, що кожен з понад 50 національних парків має подібний бюджет, обмеження їх фінансування та перерозподіл бюджетних коштів міг би забезпечити 15 000 дронів.

Додамо, що місцеві органи влади направили звернення до Міндовкілля щодо звільнення керівництва Нацпарку, однак, Міндовкілля так і не оголосило конкурс на нового керівника.

Related posts