Закон щодо інвестиційних нянь вступив у дію: У списку на отримання бюджетної підтримки - "Ковальська", гірськолижний курорт та компанії дочок Злочевського.

Міністерство економіки має намір укласти новий інвестиційний договір до завершення цього року, який забезпечить державну підтримку проектам з великими інвестиціями в контексті "закону про інвестнянь".

Заявки на отримання державних пільг подали будівельна компанія "Ковальська", власник мережі автозаправок ОККО Віталій Антонов, а також доньки колишнього міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського, повідомляє українське видання Forbes.

Зокрема, окрім групи "Ковальська", заявки на держпідтримку за законом про інвестнянь подали ТОВ "Рожанка Парк" та ТОВ "Славські", які входять до "Універсальної інвестиційної групи" засновника OKKO Group Віталія Антонова. Ці компанії активно скуповували землю у Карпатах на території Славської територіальної громади, саме там Антонов планує збудувати гірськолижний курорт, що перевершить "Буковель".

Четверта компанія, яка подала заявку - ТОВ "Техагро", що раніше заявляла про намір побудувати зерновий термінал у порту "Південний". Кінцевими бенефіціарами компанії є Ганна і Карина Злочевські, дочки міністра екології та природних ресурсів часів президента Януковича Миколи Злочевського. Саме на них колишній міністр, який після низки корупційних скандалів живе у Монако, переписав свій бізнес в Україні.

Як повідомлялося, 4 жовтня Кабінет Міністрів схвалив підписання перших спеціальних інвестиційних договорів для отримання державної підтримки проєктами зі значними інвестиціями в рамках так званого "закону про інвестнянь".

Перший контракт буде підписано між урядом та компаніями ТОВ "Астарта-Київ" і ТОВ "Астарта Агро Протеїн", які мають намір звести завод для переробки соєвого шроту. Другий контракт укладеться з ТОВ "Буковель" і ТОВ "Аквапарк", що належать родині нардепа Ігоря Палиці, які реалізують проект найбільшого аквапарку в Східній Європі на території гірськолижного курорту Буковель.

Зазначимо, що в державному бюджеті на цей рік закладено 3 мільярди гривень для державного фінансування проєктів з істотними інвестиціями згідно з "законом про інвестнянь".

На наступний рік Міністерство економіки планує отримати таку ж суму, повідомила перша віцепрем'єрка та міністр економіки Юлія Свириденко.

Які пільги передбачає закон "про інвестнянь"

У вересні 2023 року, згідно з інформацією, президент Володимир Зеленський затвердив поправки до закону "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями в Україні", який також відомий під назвою "закон про інвестнянь".

Вони планують знизити вимоги до обсягу інвестицій до 12 мільйонів євро, а також зменшити кількість нових робочих місць, які повинні бути створені, з 80 до 50 протягом реалізації інвестиційного проєкту. Це, в свою чергу, може сприяти розширенню кола можливих інвесторів.

Також введено новий механізм державної підтримки для інвесторів, що передбачає часткове відшкодування витрат на будівництво об'єктів супутньої інфраструктури.

Передбачається, що ці нововведення відкриють можливість участі в програмі "інвестнянь" не тільки для великих, але й для середніх інвесторів.

На лютий 2023 року, з моменту впровадження закону "про інвестнянь", було подано всього п'ять заявок на реалізацію значних інвестиційних проектів із загальною сумою запланованих інвестицій у 11 млрд грн. Однак фактичний обсяг залучених інвестицій залишався на нульовому рівні.

Related posts