Забруднення річок Сейм та Десна: наскільки безпечна питна вода в оселях киян

Жителів столиці просять зберігати спокій.

У "Київводоканалі" заявили, що забруднення річок Сейм та Десна ніяк не вплинуло на якість води у столиці. Фахівці регулярно відбирають проби та контролюють ситуацію.

Мешканців Києва запевняють - вода у їхніх будинках повністю безпечна. Про це повідомили у прес-службі КП "Київводоканал".

Контроль над ситуацією з водопідготовкою і водопостачанням у столиці залишається стабільним. Спеціалісти компанії "Київводоканал" постійно беруть зразки води для детального аналізу та проводять їх всебічне дослідження.

"Всі зміни, подібно до води в річці, будуть швидко зафіксовані, що дозволить оперативно коригувати процеси очищення і знезараження води", — зазначено в повідомленні.

Фахівці "Водоканалу" рішуче заявляють про те, що вода, яка подається до будинків киян, є безпечною і загроз для споживачів немає.

"Столичне відомство закликає громадян довіряти даним про якість води виключно з офіційних джерел, таких як інформаційні ресурси "Київводоканалу" та КМДА".

Нагадаємо, 28 серпня мер Вишгорода Олексій Момот повідомив, що в річці Десна було виявлено отруйну речовину, яка спускається за течією з російського кордону.

Щоправда, за годину повідомлення зникло, але журналісти встигли зробити скрін.

Пізніше у Київській обласній військовій адміністрації (КОВА) спростували цю інформацію, наголосивши, що у річці Десна на Київщині не було зафіксовано перевищення допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин.

Згідно з повідомленням, рівень кисню залишається в межах норми. Випадків загибелі риби не зафіксовано. Ситуація постійно моніториться. Про будь-які зміни буде повідомлено додатково.

Пізніше керівник Держводагентства Михайло Янчук повідомив, що забруднення річки Сейм дійсно мало місце і вже дісталося до Десни.

"Хімічних або високотоксичних забруднювачів не виявлено. Забруднення має органічну природу", — наголосив Янчук.

Інформація: Річка Сейм протікає через російські регіони Білгородської та Курської областей, а також через українські області Сумську та Чернігівську. Після цього вона впадає у Десну на території Чернігівщини.

У свою чергу Десна впадає в Дніпро неподалік Києва.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, чим відомо Київське водосховище та які таємниці приховані на його дні. Гігантську водойму називають "київським морем", а історія її появи пов'язана зі знищенням історичних місцевостей та масовим переселенням людей.

Related posts