Як Україні налагодити співпрацю з адміністрацією Дональда Трампа без великих компромісів.

Ось уже як дві доби світ живе з усвідомленням, що новим президентом США стане непередбачуваний Дональд Трамп. А до того ж республіканці здобули більшість щонайменше у Сенаті (контроль над Палатою представників поки залишається невизначеним).

Це свідчить про те, що новообраний президент фактично здобуває шанс втілювати свої політичні ініціативи без значного впливу системи стримувань і противаг з боку демократів.

Україна, подібно до всього демократичного світу, повинна адаптуватися та підвищити рівень співпраці з республіканською адміністрацією до нових стандартів.

Про те, як взаємодіяти з республіканцями і чого можна очікувати від Трампа, читайте в колонці кандидатки політичних наук, виконавчої директорки YES Світлани Ковальчук Непросто, але можливо: як Україні налагодити співпрацю з новим президентом США. Далі - стислий її виклад.

Авторка статті зазначає, що на відносини між Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом вплинули як "історичні обставини", так і різні дипломатичні стратегії, що призвело до певної відстороненості у їхньому спілкуванні.

"Проте це не означає, що українська дипломатія не здатна впоратися з новим викликом", - заспокоює кандидатка політичних наук.

Вона зазначає, що Володимир Зеленський став одним із перших світових керівників, хто привітав Трампа та висловив подяку за концепцію "мир через силу". А вже в ніч з 6 на 7 листопада вони провели свою першу телефонну бесіду.

У вересні цього року Володимир Зеленський зустрічався особисто з Дональдом Трампом, обговорив з ним шляхи закінчення війни в Україні і представив план перемоги. На цій зустрічі Трамп наголосив на важливості "взаємовигідної угоди для обох сторін".

"Звичайно, попереду складна дипломатична робота на різних рівнях, але наближені до Трампа кола запевняють, що обраний президент укладе угоду з жорсткими наслідками для росіян", - пише Світлани Ковальчук.

Це свідчить, як зазначає кандидатка політичних наук, що Україні необхідно буде зробити певні компроміси, аби уникнути перетворення важливих аспектів у зовнішній політиці США на незворотні.

Зокрема, як пише авторка колонки, важливим для нового президента США є замороження відносин з Китаєм, що може включати повне виключення Китаю з процесу відновлення України.

"Ясним позитивним сигналом для адміністрації Трампа стане зміцнення співпраці України з її найближчими сусідами: Польщею, Румунією та Угорщиною," - підкреслила виконавча директорка YES.

Важливим аспектом стане співпраця з Румунією для відбудови півдня України. Враховуючи географічне розташування Румунії та спільні інтереси у розвитку Чорноморського регіону, розглядається можливість створення спільного логістичного хабу.

Автор статті зазначає, що розвиток ідеї "вільного та відкритого Чорного моря" безсумнівно відповідає інтересам України, Сполучених Штатів, НАТО та Європейського Союзу, а також має стратегічне значення для підтримки стабільності в Європейському регіоні.

Отже, для успішної співпраці з новообраною адміністрацією США Україні необхідно чітко орієнтуватися на нові політичні реалії та пріоритети Дональда Трампа, радить Світлана Ковальчук.

"Незважаючи на політичні розбіжності та труднощі, пов'язані з прагненнями нової адміністрації до більш ізоляціоністського курсу, Україна має можливість і зобов'язана використовувати свої неповторні геополітичні позиції для зміцнення зв'язків з новим президентом США", - підкреслює кандидатка політичних наук.

Вона підкреслює, що Трамп не раз виявляв намір вжити рішучих заходів проти Росії, що може виявитися вигідним для України за умови вдалого дипломатичного курсу.

Related posts