Як діабетикам слід споживати банани: рекомендації від дієтологів

Для людей з діабетом банани асоціюються з високим вмістом цукру, що призводить до побоювань з приводу стрибків цукру в крові або потенційного збільшення ваги.

Дієтолог Мішель Рутенштейн пояснила, чи дозволено діабетикам вживати банани та який вплив вони мають на рівень цукру в крові. Вона зазначила, що банани є відмінним джерелом різноманітних поживних речовин, зокрема, вони містять велику кількість калію та клітковини, як повідомляє видання Parade.

Особи, які страждають на діабет, можуть включати банани в свій раціон, але лише в невеликих порціях.

"Банани є джерелом вуглеводів, що призводить до їх здатності підвищувати рівень цукру в крові. Споживання одного банана може викликати різкий підйом цукру в крові всього за 30 хвилин. Це може бути проблематично для тих, хто прагне контролювати низький рівень цукру в крові," - зазначила Наталі Роміто.

Хоча банани містять вуглеводи, вони не виходять за рамки таблиці глікемічного індексу.

"У бананів середній рівень глікемічного індексу, що свідчить про те, що вони здатні помірно підвищувати цукор у крові. Проте, завдяки високому вмісту клітковини, банани можуть уповільнити процес травлення і допомогти регулювати викид цукру в кровотік. Це робить їх кращим варіантом у порівнянні з продуктами, які мають високий глікемічний індекс," - зазначила Рене Фічек, дієтолог і нутриціолог.

"З харчового погляду банани виступають як потужне джерело енергії. Наприклад, калій є ключовим елементом для регулювання артеріального тиску та забезпечення нормальної функції серця", - зазначила Фічек.

Здоров'я серця життєво важливе для всіх нас, але люди з діабетом більше схильні до ризику виникнення серцево-судинних захворювань або подій, включно з гіпертонією, серцевими нападами та інсультами. Метааналіз журналу Американської кардіологічної асоціації показав, що правильне (але не надмірне) споживання калію корисне для зниження артеріального тиску.

Ці важливі мінерали також сприяють підтримці здоров'я серцево-судинної системи та мають інші корисні властивості. "Марганець відіграє ключову роль у метаболізмі білків, холестерину і вуглеводів, а також у формуванні кісток, відтворенні клітин і імунній реакції", - зазначила Роміто. "Магній, у свою чергу, допомагає контролювати функцію нервової системи, рівень глюкози в крові та артеріальний тиск."

Банани є джерелом складних вуглеводів, які називають "стійким крохмалем". У кожній порції цього фрукта міститься приблизно два грами клітковини. Згідно з дослідженням, опублікованим у Міжнародному журналі молекулярних наук, стійкий крохмаль може позитивно впливати на кишкову флору та сприяти зниженню рівня цукру в крові.

Огляд, представлений у журналі Critical Reviews in Food Science and Nutrition, підкреслив ключові переваги, такі як покращення процесів травлення, зниження рівня холестерину та підтримка здоров'я кишківника.

ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ: Банани Фостер – смачний десерт, що завойовує любов і чудово підходить для сніданку після опівночі.

"Банани також є джерелом вітаміну B6, який асоціюється з підтримкою мозкової діяльності," - зазначила дієтолог Алексіс Лоу.

Дослідження, що стосуються вітаміну B6, виявили суперечливі висновки. Декілька з них свідчать про те, що вживання цього вітаміну може позитивно впливати на функції мозку у людей похилого віку, тоді як інші не виявляють жодної кореляції.

Роміто пропонує споживати банани разом із однією чи двома столовими ложками арахісової олії або використовувати їх як десерт після їжі, багатої на білок. Це допоможе уповільнити процес травлення та уникнути різких коливань рівня цукру в крові.

"Обирайте найменші банани з групи, щоб зменшити вплив на рівень цукру в крові. Менші банани містять менше цукру та вуглеводів, що призводить до меншої реакції рівня цукру в крові," - зазначила Роміто.

"Злегка зелені, менш стиглі банани містять більше стійких вуглеводів, тому такі банани довше перетравлюються, і часто рівень цукру в крові не підскакує так високо. Стиглі або перестиглі банани з великою кількістю коричневих плям перетворили деякі з цих стійких вуглеводів на цукри, тобто вони, швидше за все, піднімуть рівень цукру в крові швидше", - пояснила Роміто.

У багатьох людей спостерігається підвищена чутливість до інсуліну вранці, що свідчить про те, що в цей час організм здатен ефективніше засвоювати інсулін. Це, у свою чергу, призводить до меншого підвищення рівня цукру в крові.

Банан на сніданок може вплинути на рівень цукру в крові менше, ніж банан на вечерю.

Related posts