Як перевірити свій статус вакцинації?

Якщо діти чи дорослі пропускають щеплення за календарем, зростає ризик захворювання на інфекційні хвороби, від яких вакцина могла б захистити. Серед таких хвороб -- дифтерія, кашлюк та правець.

Деталі можуть варіюватися.

Вакцинація необхідна як для дітей, так і для дорослих.

За національним календарем щеплень діти до 16 років мають обов'язково отримати щеплення від десяти хвороб, серед яких дифтерія, правець та кашлюк.

Дорослим, починаючи з 26-річного віку потрібно ревакцинуватися кожні 10 років, оскільки саме стільки часу тримається імунітет від дифтерії та правця. А що робити, якщо не пам'ятаєте або не знаєте, чи ви щеплені?

Як можна перевірити свою вакцинаційну історію?

Ознайомтеся з даними про вакцинацію у вашій медичній карті. Якщо ви не можете самостійно знайти потрібну інформацію, зверніться до вашого сімейного лікаря. Він зможе допомогти вам відновити історію щеплень, перевіривши ваші медичні документи.

Внаслідок війни багато людей змушені залишати свої домівки. Деякі з них не мають медичних документів на новому місці, що ускладнює підтвердження вакцинаційного статусу як для дітей, так і для дорослих. Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я підготували рекомендації, які допоможуть внутрішньо переміщеним особам отримати інформацію про свою вакцинацію.

Де можна зробити вакцинацію?

Щеплення, які входять до Національного календаря, в Україні безоплатні для громадян. Щепитися можуть усі - дорослі й діти, звернувшись до сімейного лікаря, терапевта або педіатра

Нагадуємо, що з 1 серпня в Україні реалізуються додаткові програми імунізації від кашлюку, дифтерії та правця для тих груп населення, які не отримали заплановані щеплення в попередні роки і тепер потребують їх проведення.

Які причини роблять вакцинацію від кашлюку, правця та дифтерії настільки необхідною?

Протягом семи місяців 2024 року було зафіксовано 5602 випадки захворювання, що є значним збільшенням у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, коли зареєстрували всього 206 випадків. Швидкий ріст захворюваності на кашлюк, зокрема в червні 2024 року, коли було зафіксовано 1058 випадків, порівняно з 1006 випадками за перші три місяці цього року, вказує на те, що тенденція до збільшення захворюваності може тривати й у наступні роки.

На правець, починаючи з 2022 року, захворіла 21 людина, а за шість місяців цього року зареєстровано три випадки хвороби.

Щодо дифтерії: за 2022 рік було зареєстровано 2 випадки захворювання, та по одному у 2023, 2024 роках. Востаннє епідемія дифтерії в Україні фіксувалася в період з 1991 по 1998 роки. Тоді захворіли близько 20 тисяч людей. Майже 700 осіб померли.

Також зверніть увагу, що внутрішньо переміщені особи мають право на безкоштовну медичну допомогу у випадку інсульту.

Related posts