"Я знаю, куди вони поділися": військовий ЗСУ пояснив, чому виникають труднощі з мобілізацією.
На початку війни було повно добровольців, а зараз ТЦК змушені мобілізувати людей силоміць, зауважує військовий.
Цивільні українці мають хибне уявлення про те, як влаштовані ЗСУ. Це є однією з ймовірних причин нестачі солдатів на фронті, заявив в інтерв'ю "Укрінформу" боєць 47-ї бригади "Маґура" Віктор Хамець.
"Війна подарувала мені можливість зустріти справжніх героїв та позбутися тих, хто не відповідає цінностям. Вважаю, що це спільне відчуття для багатьох військових. Сьогодні ми творимо нову історію, і я маю честь знати багатьох ключових фігур, про яких можна було б зняти фільми та створити легенди. Мене не стільки обурює, скільки дивує, чому ми стикаємося з браком мотивованих бійців і здорова молодь не приходить на допомогу", - ділиться своїми думками боєць.
Хамець висловив жаль через те, що сьогодні "ТЦК грузять бусами" військовозобов'язаних, хоча на початку повномасштабного вторгнення стояли черги до військкоматів і люди були готові йти на танки з автоматом.
"Де всі ці люди, куди вони зникли? Я знаю, куди вони пішли. (...) Багато цивільних навіть не здогадуються, що таке війна і армія в сьогоднішніх умовах. У них досі залишилися старі уявлення: "срочка", недорога робоча сила тощо. Вони абсолютно не розуміють, як насправді проходить життя на фронті, як виглядає побут солдатів, як відбуваються бойові дії сьогодні. Багато чоловіків, які служили навіть в "срочку", мають спотворене уявлення: думають, що тебе просто закидають у окоп з "калашом", і ти лише криком: "а-а, вперед!" ідеш. Це дійсно дивує — більшість людей навіть не прагнуть дізнатися більше про це", - висловлює своє обурення військовий.
За інформацією УНІАН, Росія сконцентрувала на фронті 500 тисяч військовослужбовців. Військовий аналітик Андрій Риженко вважає, що агресори прагнуть максимально наблизитися до таких міст, як Запоріжжя, Дніпро, Суми та Харків.
Ми також зазначали, що Російська Федерація переміщує своїх громадян на території, які підпадають під її контроль. Українці або залишили ці райони, або ж відмовляються взаємодіяти з окупантами.