Військові Північної Кореї стануть законною мішенню для українців, - зазначив радник Білого дому Кірбі.
Сполучені Штати Америки підтвердили, що Північна Корея відправила своїх військовослужбовців до Росії для підтримки Москви в її агресивних діях проти України. Західні союзники вважають, що це може свідчити про суттєве загострення конфлікту.
Про це повідомляє "Голос Америки".
Згідно з інформацією, отриманою від американських розвідувальних служб, у жовтні цього року Північна Корея перемістила не менше 3000 військовослужбовців до східної частини Росії.
Найманці дісталися до Владивостока на кораблі, що вирушив з району Вонсан у Північній Кореї. Наразі вони направляються до військових полігонів на сході Росії, де проходять підготовку.
"Ми поки що не знаємо, чи будуть ці солдати воювати разом з російськими військовими, але це дуже тривожна ймовірність. Після завершення підготовки ці солдати можуть виїхати на захід Росії та взяти участь у бойових діях проти українських військових", - зазначив Кірбі.
Він підкреслив, що у разі, якщо збройні сили КНДР врешті-решт вступлять у відкриті бойові дії, вони вважатимуться законною метою для українських військових.
"Якщо військові з Північної Кореї все ж вирушать у бій проти України, це буде виправданою метою. Вони стануть легітимною мішенню, і українські військові відстоюватимуть свою територію від північнокорейських солдатів так само, як і від російських. Таким чином, цілком ймовірно, що внаслідок конфлікту в Україні можуть загинути або отримати поранення північнокорейські військові," - підкреслив Кірбі.
За його словами, представники США активно ведуть консультації як з Україною, так і з іншими союзниками, зокрема обговорюючи можливі реакції на зближення між КНДР та Росією.
"Дивлячись у майбутнє, Сполучені Штати планують надати Україні сотні нових перехоплювачів для протиповітряної оборони, численні тактичні системи, додаткові артилерійські установки, великі обсяги боєприпасів, а також сотні бронетранспортерів і бойових машин піхоти, поряд із тисячами броньованих транспортних засобів. Ця підтримка сприятиме підвищенню бойової ефективності України," - зазначив радник адміністрації президента.
Він також згадав про фінансову підтримку для Києва. Зокрема, Президент Джо Байден оголосив, що з 50 мільярдів доларів, які Група Семи пообіцяла надати Україні у вигляді кредиту, Сполучені Штати виділять 20 мільярдів. Інші 30 мільярдів доларів надійдуть від інших учасників G7, серед яких Європейський Союз, Великобританія, Канада та Японія.
Раніше міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен охарактеризував війська КНДР, які були направлені до Росії для участі у війні проти України, як "найманців, що слугують гарматним м'ясом". Він звинуватив північнокорейського лідера Кім Чен Ина в тому, що той "продав" свою армію. Відомо, що Пхеньян планує відправити приблизно 10 000 військових, з яких розгортання очікується до грудня. За інформацією української розвідки, близько 11 000 північнокорейських військовослужбовців проходять підготовку на сході Росії з метою участі у конфлікті. Серед них є три генерали та 500 офіцерів. Передбачається, що північнокорейська влада переміщує та ізолює сім'ї цих солдатів, аби краще контролювати їх та запобігати розповсюдженню чуток. У той же час, Пентагон і НАТО оголосили, що мають підтвердження присутності військових КНДР на території Росії. Головний розвідник України Кирило Буданов вважає, що Північна Корея надає допомогу Росії в обмін на ядерні технології та фінансові ресурси.