"Необхідно припинити бути лише слухачами Єрмака": чому для президента важливо вести діалог з опонентами та громадськістю.

Президент нарешті організував зустріч з експертами, представниками громадськості та навіть опозиційними силами. Метою цієї зустрічі стало обговорення подальших кроків та можливих напрямків зусиль для забезпечення перемоги України у війні з Росією. Цей важливий крок став можливим лише через три роки з моменту початку повномасштабного вторгнення. Водночас, обговорення того, чи можуть російські війська просунутися в Харків чи Запоріжжя, стало жорсткою реальністю.

Ясно, що західні союзники, які на кожній зустрічі наголошують на важливості діалогу з суспільством, змусили Зеленського, нарешті, звернути увагу на думки розумних людей.

Також стало очевидно, що оточення Зеленського, яке складається з таких осіб, як Єрмак, Подоляк та Лещенко, не здатне запропонувати конструктивні ідеї. Маю припущення, що їхня основна мета полягає у швидкому отриманні фінансових вигод та втечі на іспанські узбережжя.

Уперше за три роки президент спромігся на зустріч з правозахисниками, які збирають інформацію про наших полонених та катування. Вдумайтесь, про яку якісну роботу можна вести мову -- якщо у цих людях оточення президента бачить політичних конкурентів.

На цю зустріч вперше за тривалий період запросили Ганну Гопко, колишню голову комітету з міжнародних відносин, яка є видатним спеціалістом з безліччю особистих зв'язків по всьому світу. Її контакти охоплюють не лише традиційний Захід, але й друзі України в Азії, зокрема Японії та Південної Кореї.

Запитання, чому це не було зроблено раніше, полягає в тому, що сучасні аналітики, такі як Яременко та Ліза Ясько, які більше займалися особистими інтересами, а не міжнародними питаннями, виявилися недостатньо професійними для виконання цієї роботи на належному рівні.

Зеленський також зустрівся з Максимом Буткевичем, правозахисником, який нещодавно вийшов з полону. Це дуже компетентна особа, яка, перебуваючи в неволі, змогла виявити 40 українських військовополонених на території ОРДЛО, про яких ніхто не дбав. Я б вивела таку постać на міжнародну арену, щоб протистояти різним маніпуляціям і спробам використати образи жертв на кшталт Карамузи та вдови Навального.

Росія продовжує експортувати нафту морським шляхом, незважаючи на санкції. Але хто ж може покласти на Банкову відповідальність за те, що справжній фахівець у морських питаннях Андрій Клименко був запрошений на зустріч лише тепер?

Наступним помер ще один вовк.

Виявилось, що в той день, коли Зеленський представив свій план досягнення перемоги у Верховній Раді, він також вирішив провести бесіду з представниками опозиції.

Це випливає із в'ю Петра Порошенка 19 жовтня на каналі Прямий.

"Хочу наголосити, що я як лідер опозиції, лідер другої за чисельністю парламентської фракції, бачив президента 24 лютого 2022 року, і потім два з половиною роки можливості у президента зустрітися з парламентом не було. Я оцінюю абсолютно серйозно, без жодного "тролінгу", це як дуже позитивний крок. Нарешті відбулася хоча б можливість, хоча б невеличкий час обмінятися аргументами, почути один одного. Я вважаю, що це дуже-дуже добре".

Спілкувались два президенти -- екс і нинішній про план перемоги. Це нормально, і цілком в дусі класичної політики.

"Звичайно, що я порадив додати сюди певних складових, але сам факт того, що ми нарешті припинили абсолютно порожні й неконституційні розмови про те, що країна обійдеться без НАТО, що нас туди ніколи не візьмуть і ми підемо шляхом безпекових двосторонніх гарантій... Я з самого початку казав, що це є "smokescreen". Ви відходите від реальних речей, які потребує держава. Якщо у вас є безпекові гарантії, скажіть мені, будь ласка, чому, коли українські війська були атаковані у Вугледарі, безпекові гарантії не були застосовані? Чому, коли нас відкинули від Авдіївки чи від Мар'їнки, безпекові гарантії не працювали? Тому що це не є безпекові гарантії. І єдиною гарантією, яка присутня - це є членство в НАТО. Але яке членство?

Перше - правильно наголошено на тому, що ми маємо негайно цього року отримати запрошення в НАТО. І це може бути зроблено на рівні послів країн-членів НАТО, я неодноразово як президент мав можливість зустрічатися з ними як в Києві, так і в Брюсселі. Друге - 4 грудня у нас відбудеться засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО. І вони уповноважені прийняти необхідне рішення по запрошенню. І хочу наголосити, що це буде грудень, вже після виборів президента США. І сьогодні ми маємо мобілізувати всі зусилля і попрацювати до 4 грудня для отримання запрошення.

Я хочу акцентувати вашу увагу на ще одному важливому аспекті. Запрошення надійде не до президента чи уряду, а безпосередньо до країни. Чому це так суттєво? Адже таке запрошення буде оформлено в межах міжнародно визнаних кордонів. Це означає, що ми отримаємо його без жодних компромісів стосовно нашої незалежності та суверенітету. Це принципова різниця в порівнянні з тим, що сталося в Мінську, на відміну від Стамбула. Ми ніколи не погодимося на обмеження нашого суверенітету і не приймемо статус колонії Росії.

Наступний принцип полягає у визнанні територіальної цілісності нашої країни. Ми ніколи не приймемо жоден шматок української землі, що перебуває під окупацією, як частину будь-якої іншої держави, в тому числі Росії. Отже, компромісів у питанні територіальної цілісності бути не може.

По-третє, компромісів у питаннях потужності українських збройних сил бути не може. Ми не плануємо обмежувати ані дальність ведення бою, ані кількість озброєння чи якісь інші аспекти. Лише армія, і тільки армія, має змогу забезпечити безпеку нашої держави. Це має бути чітко заявлено, і ми не підлягаємо жодному обговоренню цього питання.

Четверта позиція - це позиція санкцій. І в рамках санкцій ми маємо продемонструвати, що мета санкцій є перша - обрізати для Путіна можливості фінансування війни. Критерієм ефективності є обмеження російського експорту, обмеження надходжень від експорту до російського бюджету. І ми готові сьогодні надати ті напрацювання наші - і нашим партнерам, і українській владі - для того, щоб зробити санкції ефективними", -- переказав зміст зустрічі із Зеленським Порошенко.

Ми свідки тривалої ворожнечі між попереднім і теперішнім президентом. Незважаючи на те, як би Порошенко та Зеленський не ставилися один до одного, варто зазначити, що саме вони є президентами в період затяжної війни з Росією.

Тому навіть, якщо Зеленський мав розмову з колишнім опонентом -- це гуд. Бо всі пливуть в одному човні і ніхто нікому треба поза межами України.

Спілкування з опонентами та суспільством завжди актуальне. Президенту слід відмовитися від ролі пасивного слухача Єрмака і почати звертати увагу на думки експертів. А якщо ще й усунути штучні обмеження на поїздки опозиції та їхні переговори з країнами, які нас цікавлять, це було б дуже корисно.

Нагадуємо, що Петро Порошенко озвучив конкретний план дій, спрямований на забезпечення перемоги України. Він підкреслив, що країна більше не може дозволити собі втрату людей, територій і часу.

Також слідкуйте за "Прямим" у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Related posts