В Україні оновили оцінки вартості земельних ділянок: яка ціна одного гектара?

В Україні спостерігається зростання цін на землю сільськогосподарського призначення. У жовтні 2024 року середня ціна гектара досягла 51 194 гривень, порівняно з 48 963 гривнями у вересні. Таким чином, вартість збільшилася більш ніж на 2 200 гривень.

Про це повідомляє Опендатабот. За його даними, з початку року ціна зросла майже на 6 000 грн - у січні 2024 року гектар сільгоспземлі в Україні коштував у середньому 45 232 грн.

Найвища ціна року була зафіксована в липні. Тоді вона піднялася до 51 222 грн.за гектар у середньому.

Найдоступніша земля була зафіксована у лютому, коли її середня ціна становила 43 806 грн за гектар.

Де земля має найбільшу цінність.

Загалом ціна за гектар землі в українських областях варіюється в межах від приблизно 28 987 до 140 490 грн. Найвищою є вартість у Київській області, де один гектар оцінюється в 140 490 грн. Наступні за ціною області:

Де земля коштує найдешевше?

Аналітики зафіксували найнижчі ціни на землю сільськогосподарського призначення в Миколаївській області, які становлять в середньому 28 987 грн за гектар. Крім того, у:

Українцям платитимуть по 2 тис. грн за кожний гектар землі

Одночасно українські фермери мають можливість отримувати від уряду 2 тисячі гривень за кожен гектар землі, однак лише в разі ведення діяльності в зонах бойових дій. Кабінет Міністрів ухвалив відповідний регламент для надання допомоги агровиробникам.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, допомога також буде надана аграріям, які ведуть свою діяльність на територіях, де існує ймовірність бойових дій. Однак сума підтримки для них буде меншою — 1 тисяча гривень за гектар землі.

"Ми усвідомлюємо, як нелегко вирощувати та збирати плоди праці на цих землях і в цих громадах. Саме тому ми будемо надавати підтримку нашим людям, які трудяться там", - зазначив прем'єр-міністр.

Прем'єр-міністр роз'яснив, що підтримка буде здійснюватися через механізм спеціальних субсидій для фермерів, які займаються діяльністю в прифронтових зонах. Відповідний документ був ухвалений в середині серпня.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, в Україні очікується суттєве зростання вартості землі. За прогнозами, у наступні кілька років вона подорожчає на 20%, повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Related posts