У Верховній Раді направили запит до Міністерства оборони у зв'язку з ймовірними фінансовими труднощами "Укртатнафти".
Цю інформацію передає РБК-Україна, посилаючись на допис народного депутата Олексія Кучеренка у Facebook.
Він також підкреслив, що в той же час дохідна частина іншого підприємства, яке очолює Сергій Корецький — "Укртатнафта", знизилася на 41 мільярд гривень через переміщення центру прибутку до "Укрнафти".
Кучеренко зазначає, що маніпуляції з фінансовими ресурсами між двома державними підприємствами — "Укрнафтою" та "Укртатнафтою" — можуть призвести до банкрутства важливого Кременчуцького нафтопереробного заводу "Укртатнафти".
"З викладеного вбачається системна робота по доведенню до банкрутства Кременчуцького НПЗ, бо прибуткову складову повністю забрано до "Укрнафти", одночасно штучно сформовано неринкову вартість нафти яку закладено до позовних вимог "Укрнафти" і у разі не сплати сьогодні 18 вересня Укртатнафтою встановленого Верховним Судом судового збору, судове провадження буде закрито і "Укртатнафта" має сплатити "Укрнафті" 6,4 млрд гривень, яких в неї немає і не передбачається", - написав Кучеренко.
Народний депутат також зазначив, що в зв'язку з цією ситуацією він вже направив запити до Міністерства оборони та "Нафтогазу" з вимогою терміново втрутитися в проблему. Він закликав зобов'язати Корецького негайно сплатити судовий збір, щоб забезпечити об'єктивний розгляд справи і ухвалення законного остаточного рішення стосовно "зниклої" нафти.
Нардеп також стверджує, що дії Корецького спрямовані на штучне завищення прибутковості "Укрнафти" шляхом перекачування ресурсів з "Укртатнафти", що по суті, руйнує фінансову стабільність останньої.
Додатково, депутат акцентував увагу на спекуляціях із вартістю нафти, що застосовується під час судового розгляду.
"Ціна на нафту, вказана в судовій позовній заяві, значно перевищує фактичну ринкову вартість. Зокрема, ринкова вартість 183 тисяч тонн нафти становила приблизно 4,2 мільярда гривень, тоді як у позові зазначена сума в 6,4 мільярда гривень, що явно є завищеною", - підкреслив Кучеренко.
Депутат також закликав до проведення термінового аудиту діяльності компаній "Укрнафта" та "Укртатнафта" з метою виявлення всіх можливих порушень і маніпуляцій. Він підкреслив, що саме держава повинна взяти на себе відповідальність за забезпечення стабільності функціонування стратегічних підприємств в умовах війни.