Голова ЛОВА Козицький підкреслив, що уряду слід вивчити варіант бронювання для фізичних осіб-підприємців, адже це може забезпечити мільярдні надходження для підтримки Збройних сил України.
Кабінету Міністрів слід вивчити варіант бронювання військовозобов'язаних осіб, які працюють на фізичних осіб-підприємців (ФОП). Це може суттєво підвищити надходження до державного та місцевих бюджетів, що, у свою чергу, дозволить залучити додаткові ресурси для підтримки Збройних Сил України.
Про це голова Львівської обласної військової адміністрації (ОВА) Максим Козицький написав у колонці для БізнесЦензора.
Він підкреслив, що спрощення процесу бронювання співробітників через портал "Дія", а також посилення мобілізаційних заходів, спонукали бізнес до виходу з "сірої" зони та офіційного виплати зарплат, які наблизилися до ринкових рівнів.
Одночасно значна кількість фізичних осіб-підприємців, які виконують роль роботодавців, встановлюють заробітну плату, що наближається до мінімального рівня. Це призводить до того, що бюджети різних рівнів втрачають суттєві фінансові ресурси, які могли б бути використані для підтримки Збройних Сил України, зазначає Козицький.
"Безумовно, можна стверджувати, що бізнес навмисно підвищує критичні показники для бронювання, проте, на мою думку, це найефективніший шлях для підприємств вийти з тіні та сприяти детінізації економіки країни в цілому. Однак, такі кроки ніяк не підтримують фізичних осіб-підприємців", - підкреслив керівник Львівської обласної військової адміністрації.
Він нагадав, що станом на 1 жовтня 2024 року в Україні було зареєстровано понад 1,7 млн ФОПів, з них 126,3 тис. - лише у Львівській області.
В ІТ-секторі середній рівень заробітної плати для фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих у Львівській області, яка налічує понад 34,7 тисячі осіб, за перші шість місяців року становить всього 8 132 грн. У той же час, у галузях, що отримали можливість часткового бронювання працівників, спостерігається значне підвищення офіційних зарплат.
На рівні держави йдеться про можливість залучення мільярдів гривень до бюджетів усіх рівнів! І це може бути здійснено на добровільних засадах. Саме тому виникає нагальна потреба в реформуванні та доповненні чинної системи бронювання працівників, щоб забезпечити баланс між потребами армії в людських ресурсах та фінансовими потребами бюджету. Це дозволить суспільству реалізувати принцип "служи або працюй", - підкреслив Козицький.
У зв'язку з цим, голова Львівської обласної військової адміністрації звертається до уряду з пропозицією про розгляд можливості бронювання для фізичних осіб-підприємців та їхніх працівників.
"Уряду та Верховній Раді необхідно надати відверту і чесну відповідь стосовно функціонування фізичних осіб-підприємців: чи є це законною формою підприємницької діяльності чи ж інструментом для оптимізації податкових зобов'язань?! Важливо розглянути можливість внесення змін до законодавства, які дозволять бронювати ФОПів та їхніх працівників. Львівська обласна військова адміністрація готова взяти участь у розробці критеріїв і підстав для бронювання цієї категорії військовозобов'язаних", - підкреслив Козицький.