Українці мають можливість отримати фінансову підтримку на придбання енергетичного обладнання: хто може скористатися та в якому обсязі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Кабінет міністрів України.
З метою розвитку дистрибутивної генерації електроенергії уряд виділяє фінансові кошти, які дозволяють як приватним особам, так і підприємствам купувати обладнання для виробництва енергії.
Заплановано впровадження безвідсоткових кредитів для встановлення сонячних панелей, вітряків і систем накопичення енергії. Кредитна сума може сягати 480 тисяч гривень, а термін повернення коштів становитиме до 10 років. Ця програма реалізується за підтримки Фонду розвитку підприємництва.
Можуть отримати компенсацію до 2 мільйонів гривень на встановлення сонячних електростанцій і теплових насосів. Держава покриває до 70% вартості проєкту. Реалізується через Фондом енергоефективності.
Одержати кредити на суму до 150 мільйонів гривень за процентними ставками 5-7-9% для реалізації екологічних енергетичних проектів є можливим. Ці кошти можуть бути використані для закупівлі та монтажу сонячних панелей, вітрових турбін, систем енергозберігання, а також для спорудження газотурбінних, газопоршневих і біогазових генераційних установок. Програма реалізується за підтримки Фонду розвитку підприємництва.
Малий та середній бізнес має можливість скористатися спеціальною програмою, що передбачає пільгові кредити до 25 мільйонів гривень з максимальною відсотковою ставкою 9% річних. Отримані кошти можна витратити на встановлення сонячних панелей, теплових насосів, когенераційних систем, біокотелень та реалізацію енергосервісних проектів. Для цього потрібно звернутися до програми Фонду декарбонізації України.
Всі подробиці програм доступні за наступним лінком.
Енергетична інфраструктура України поступово відновлюється після дев'яти значних нападів з боку Росії, які сталися з початку цього року. На енергетичних об'єктах тривають як аварійні, так і заплановані ремонтні роботи. Проте, у години пікового споживання все ще відчувається нестача потужності.
У тому ж числі майже кожної ночі Росія атакує Україну БпЛА та ракетами. Нерідко під удар потрапляють енергооб'єкти. Лише цієї ночі ворог запустив 82 безпілотних літальних апаратів, а також керовану авіаційну ракету Х-31П.