Україна розробляє численні системи штучного інтелекту для підвищення точності дронів у враженні ворожих об'єктів, - повідомляє Reuters.
Україна використовує десятки вітчизняних систем зі штучним інтелектом для своїх безпілотників. Це необхідно для того, щоб вони могли досягати цілей на полі бою без пілотування.
За повідомленням Reuters, технології штучного інтелекту, що застосовуються в безпілотниках, дають змогу їм виявляти цілі або досягати їх у зонах, де активно працюють потужні системи радіоелектронної боротьби, інформує UAINFO.org, посилаючись на "РБК-Україна".
Видання зазначає, що перехід до використання штучного інтелекту є важливим новим фронтом у технологічній гонці, яка розгорнулася після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Досліджуйте також: Експерт розповів про особливості нових дронів-камікадзе, які росіяни застосовують для нападів.
Слід підкреслити, що автоматизовані дрони користуються значним попитом у військових колах, оскільки вони активно шукають ефективні методи боротьби з радіоелектронною боротьбою (РЕБ).
У липні один з українських урядовців повідомив агентству Reuters, що ефективність ураження цілей за допомогою більшості безпілотників з видом від першої особи знизилася до 30%-50%. Для нових пілотів цей показник може бути ще нижчим, досягнувши лише 10%. Основною перешкодою в цьому випадку є проблема глушіння сигналу.
Читайте також: Уроки, які війна в Україні принесла: Південна Корея відмовляється від мінометних систем, обираючи натомість FPV-дрони.
За словами джерела видання, безпілотники з видом від першої особи, керовані ШІ, можуть досягти показника влучання близько 80%.
Україна також застосовує дрони-перехоплювачі для знищення великої кількості російських безпілотників, оснащених камерами, що сприяють проведенню артилерійських та ракетних атак на українські об'єкти в глибині території.