Дослідники експериментують із сонячними панелями для отримання води: яке їхнє призначення?
Штучний інтелект допоміг дослідникам спроєктувати сонячну електростанцію нового типу.
Новий пристрій розроблено так, щоб постачати сонячну енергію і одночасно виробляти гарячу воду для підвищення ефективності. Про розробку UT розповіло видання ANA.
Сонячна електростанція нового типу здатна виробляти 400 л води на годину. Дослідники з UT раніше пропонували інноваційну екологічно чисту систему для генерування прісної води з морської води для регіонів, де спостерігаються проблеми з питною водою. Зокрема, було запропоновано нове рішення для опріснення морської води, що працює за принципом зволоження-осушення. Воно було натхненне процесом утворення дощу.
Перевага нової технології полягає в зниженому споживанні енергії, оскільки для процесу опріснення використовується відпрацьоване тепло, яке генерують сонячні панелі. Пристрій оснащено компресійним охолоджувачем, що забезпечує водою віддалені території з доступом до морської води. Система функціонує таким чином, що сонячна батарея постачає електрику для охолоджувача та тепло для опріснення, водночас морська вода, що надходить, попередньо прогрівається через конденсатор охолоджувача. В цілому, продуктивність системи з виробництва прісної води є дуже ефективною і не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Проектування цієї сонячної електростанції здійснювалося за допомогою штучного інтелекту, спеціально навченого для трьохцільової оптимізації. Основні цілі цієї оптимізації полягали у підвищенні виробництва прісної води, зменшенні витрат та максимізації загальної ефективності системи. Тестування продемонструвало, що новітні фотоелементи є конкурентоспроможними як з технічної, так і з економічної точки зору у сфері виробництва прісної води в порівнянні з традиційними установками для опріснення. Більше того, завдяки вдосконаленому вибору холодоагенту та впровадженню відновлювальних джерел енергії, ця система є екологічно чистою.
Раніше ми писали про те, що Китай "на межі" після виробництва 1 200 ГВт енергії. КНР виробляє більше енергії, ніж може використовувати. Країні не вистачає енергосховищ, а тому плани з декарбонізації до 2030 року виконати буде складно.
Також відзначалося, що новий пристрій здатний використовувати енергію з космічного простору для отримання води. Цей генератор може генерувати від 2 до 3 літрів води на квадратний метр щодня. Для виконання всіх операцій не потрібна жодна людська участь.