Науковці поділилися своїми прогнозами щодо того, коли та з яких причин може зникнути людство.

Новий аналіз, проведений університетом Брістоля, створює тривожний образ майбутнього нашої Землі.

Екстремальні температури здатні спричинити масове вимирання, що, в свою чергу, може призвести до загибелі людства та інших ссавців на планеті.

Старший науковий співробітник університету Брістоля, Александр Фарнсворт, став керівником дослідження, яке малює тривожну картину майбутнього нашої планети, як повідомляє Earth.com. Учені вважають, що континенти Землі поступово переміщуються і врешті-решт з'єднаються, утворивши єдиний великий масив суші, відомий як Пангея Ультима. Цей новий суперконтинент суттєво вплине на кліматичні умови на Землі.

Дослідники використовували суперкомп'ютерні кліматичні моделі для демонстрації того, як ця нова конфігурація може створити середовище, яке буде надто спекотним і сухим для більшості форм життя.

"Новий суперконтинент, який знову з’явиться, насправді призведе до потрійного ефекту: він викличе вплив континентальності, посилить сонячну активність та збільшить кількість CO₂ в атмосфері, що призведе до посилення парникового ефекту на більшій частині Землі", - зазначив Фарнсворт.

По-перше, створення суперконтиненту призведе до збільшення площі суші, що буде розташована далі від охолоджуючого впливу океанів — це явище називається континентальним ефектом.

По-друге, за мільйони років сонце стане яскравішим, випромінюючи більше енергії та нагріваючи Землю. "З огляду на те, що Сонце випромінюватиме приблизно на 2,5% більше радіації, а суперконтинент буде розташований здебільшого у спекотних, вологих тропіках, більша частина планети може зіткнутися з температурою від 40 до 70 °C", - повідомив дослідник.

Третій аспект полягає в тому, що зростаюча вулканічна активність, викликана тектонічними змінами, призведе до викиду більшої кількості вуглекислого газу в атмосферу, що сприятиме утриманню тепла. "Перспективи на далеке майбутнє виглядають досить тривожними. Вміст вуглекислого газу може зрости до двох разів порівняно з теперішнім рівнем", - зазначив Фарнсворт.

"Щоденні температури в діапазоні від 40 до 50 °C і навіть вище, у поєднанні з підвищеним рівнем вологості, врешті-решт визначать наше майбутнє", - зазначив науковець.

"Люди - поряд із багатьма іншими видами - помруть через свою нездатність віддавати це тепло через піт, охолоджуючи свої тіла", - зазначив він.

Тривалий вплив надмірної спеки матиме негативні наслідки для ссавців. За результатами дослідження, лише приблизно 8-16% території нового суперконтиненту буде придатним для їхнього існування. Оскільки більшість планети зіткнеться з екстремальними температурами та посухами, забезпечення собі їжею і водою стане майже неможливим завданням.

Хоча цей сценарій відбудеться через мільйони років, дослідники підкреслюють, що ми не повинні випускати з уваги поточну кліматичну кризу.

"Неможливо ігнорувати нашу теперішню кліматичну кризу, яка виникла через викиди парникових газів, що їх спричинила діяльність людини", - підкреслила докторка Юніс Ло, співавторка та наукова спеціалістка у сфері зміни клімату і здоров'я з Університету Брістоля.

"Хоча ми прогнозуємо, що планета стане неспроможною для життя через 250 мільйонів років, вже сьогодні ми стикаємося з надзвичайною спекою, яка негативно позначається на здоров'ї людей. Саме тому надзвичайно важливо якнайшвидше досягти нульового рівня викидів", - зазначила вона.

Related posts