В США оголосили, що китайські кіберзлочинці здійснювали спостереження за урядовими діячами та політичними фігурами.

Федеральне бюро розслідувань виявило "масштабну та серйозну" операцію кібершпигунства, націлену на крадіжку інформації у американських чиновників та політиків, в рамках розслідування спроб Китаю зламати телекомунікаційні системи США.

Про це повідомило агентство Associated Press із посиланням на спільну заяву ФБР та Федерального агентства з кібербезпеки і безпеки інфраструктури, передає "Європейська правда".

Згідно з інформацією, наданою ФБР, зловмисники, які мають зв'язки з Пекіном, зуміли проникнути в мережі декількох телекомунікаційних фірм, що дозволило їм отримати дані про дзвінки клієнтів та доступ до конфіденційних повідомлень "обмеженої кількості осіб".

Дослідники не змогли встановити особи тих, хто став мішенню для хакерів, але підкреслили, що переважна частина з них "в основному займається урядовими або політичними справами".

Також, за інформацією ФБР, хакери намагалися скопіювати "певну інформацію, яка була предметом запитів правоохоронних органів США згідно з ухвалами суду".

Правоохоронці припустили, що хакери, можливо, намагалися скомпрометувати такі програми, як ті, що підпадають під дію Закону про спостереження за іноземною розвідкою (FISA), який надає американським шпигунським службам широкі повноваження стежити за повідомленнями осіб, підозрюваних у тому, що вони є агентами іноземної держави.

У документі також зазначено, що ця декларація була оприлюднена після низки гучних хакерських атак, які американські чиновники асоціюють із Китаєм.

За словами американських посадовців, ці інциденти частково були намаганнями Китаю викрасти технологічну та державну інформацію, а також націлитися на життєво важливу інфраструктуру, як-от електричну мережу.

Упродовж останніх років уряди ряду країн, таких як США, Велика Британія та Нідерланди, висловлювали обвинувачення на адресу Китаю щодо проведення кібератак на державні та корпоративні дані.

На початку жовтня повідомляли, що у німецькому місті Лейпциг заарештували громадянку Китаю за підозрою у шпигунській діяльності та передачі інформації про постачання зброї.

А на початку листопада Федеральне відомство кримінальної поліції (BKA) заарештувало у Франкфурті-на-Майні американця за підозрою у шпигунстві на Китай.

Related posts