В Нідерландах успішно завершилися перші навчання НАТО з протидії безпілотникам, в яких брала участь Україна.

Розвивати антидронові технології та вводити їх до власної протиповітряної оборони - одне з головних завдань країн НАТО

Антидронові тренування НАТО, в яких вперше брала участь Україна, завершилися в Нідерландах. Українські експерти не лише проходили навчання, але й обмінювалися власним досвідом, який є безпрецедентним для Європи. Це особливо важливо, адже безпілотники становлять серйозну загрозу та в той же час є ключовим елементом оборонних стратегій у боротьбі з Росією. Про подробиці розповідає Нонна Стефанова.

Безпілотники у битві один з одним – це лише одна з інновацій, які тестували в рамках антидронових навчань НАТО, що проходили в Нідерландах. Українська сторона вперше бере участь у заходах серед країн-партнерів альянсу. Представники Міністерства оборони України входять до складу майже п'ятисот учасників. Це не випадковість, адже їхня участь закріплена в Дорожній карті інноваційної співпраці між НАТО та Україною, схваленій на саміті альянсу у Вашингтоні. Учасники не лише отримують знання, а й діляться своїм бойовим досвідом у боротьбі з малими дронами, зазначають у Генеральному штабі.

"Все дуже просто: треба бігти швидко. Ти робиш свій крок, ворог робить свій. Тому ти робиш якісь дії. Контрдію. Технологія, яку ми розробляємо, існує три місяці, може, півроку. А потім вона вже застаріває", - сказав розробник технологій Міноборони Ярослав.

Розвиток технологій протидії дронам та їх інтеграція в національні системи протиповітряної оборони стали одними з ключових пріоритетів для країн НАТО. Рік тому "Центр аналізу європейської політики" звернув увагу альянсу на термінову необхідність надолужити прогалини у сфері антидронових систем. У вересні минулого року експерти центру підкреслили, що НАТО має занадто обмежену кількість безпілотників для ефективної боротьби з рівноцінними супротивниками. Цей звіт не залишився непоміченим у рамках альянсу.

"Я переконаний, що НАТО сприймає цю загрозу дуже серйозно. Саме тому такі ініціативи, як ці навчання, відіграють важливу роль: вони сприяють об'єднанню країн, зміцненню промислових партнерств, залученню найсучасніших технологій і забезпечують узгодженість у визначенні подальших кроків для північноатлантичного альянсу. Насамперед, ми повинні адекватно оцінювати цю загрозу. По-друге, важливо мати надійні механізми реагування на неї," - зазначає Метт Ропер, керівник Об'єднаного центру розвідки, спостереження і рекогностування НАТО.

"Щороку ми спостерігаємо розвиток загрози з впровадженням нових технологій, таких, як дрони від першої особи або ж із більшою автономією. Але також ми бачимо багато можливостей для нас, які теж розвиваються", - сказав співголова робочої групи НАТО з безпілотних систем Клаудіо Палестіні.

Навчальний процес проходить на військовій базі в Нідерландах, де зібралися представники більше ніж двадцяти країн. Усього тут представлені близько п’ятдесяти підприємств, які охоплюють не лише бізнес та виробництво, але й наукові установи. Учасники досліджують новітні технології, зокрема сенсори та системи кіберперехоплення.

Нонна Стефанова, "5 канал".

Нагадуємо, що вночі українські безпілотники завдали удару по ще одному складу з боєприпасами в Тверській області.

Як повідомляв 5.UA, росія вночі атакувала Україну балістикою, авіаційними ракетами та "Шахедами".

Нагадаємо, що агресори завдали ракетного удару по Кривому Рогу, внаслідок чого є жертви та постраждалі.

У Генеральному штабі розкрили інформацію про кількість КАБів, які Росія скинула протягом останньої доби.

Дивіться також:

Related posts