У Національному банку України заперечують чутки про те, що фінансові установи будуть запроваджувати обмеження на витрати для українців залежно від їхніх доходів. -- Delo.ua
Цю інформацію надає пресслужба Національного банку України.
Вказується, що кредитні установи, платіжні системи та інші фінансові організації продовжують свою діяльність, забезпечуючи ретельну перевірку клієнтів виключно в рамках законодавчих норм, що регулюють фінансовий моніторинг, а також вимог Національного банку України.
Сьогодні у медіа та Telegram-каналах активно розповсюджується неправдива інформація про те, що Національний банк України нібито планує запровадити обмеження, які відповідатимуть доходам клієнтів банків. Згідно з цими чутками, якщо обсяги фінансових операцій перевищуватимуть зазначену суму доходу, рахунки користувачів можуть бути заблоковані. У регуляторі наголосили, що ця інформація не відповідає дійсності.
Слід зазначити, що сьогодні в ряді засобів масової інформації з'явилася новина про те, що Національний банк України рекомендує фінансовим установам встановлювати українцям обмеження на витрати відповідно до їх офіційних доходів.
"Ми рекомендуємо банкам досягти згоди на рівні асоціації, щоб основним критерієм для встановлення лімітів слугував підтверджений рівень доходів клієнтів, вказаний у їхніх анкетах. Також важливо, щоб ліміти були введені одночасно на всьому ринку, щоб запобігти переміщенню клієнтів з одного банку в інший", - відзначив заступник голови НБУ Дмитро Олійник.
Він додав, що протягом наступного місяця НБУ почне створювати реєстр "скомпрометованих карток", а далі - реєстр "неблагонадійних" торговців.
Згідно з інформацією в медіа, НБУ опублікував офіційне повідомлення у Фейсбуці, яке було видалено о 15:00 9 вересня.
Раніше Національний банк України повідомляв, що поширена в засобах масової інформації інформація про те, що банки нібито накладають штрафи на своїх клієнтів за порушення в сфері фінансового моніторингу та утримують 20% від коштів, що зберігаються на рахунках, є неправдивою.
Національний банк України оголосив про введення тимчасового обмеження на перекази фізичних осіб "з карти на карту" (також відомі як P2P, C2C) у розмірі 150 тисяч гривень на місяць, яке набирає чинності з 1 жовтня і триватиме пів року.