У Міністерстві економіки повідомили, скільки компаній неправомірно користуються бронюванням військовозобов'язаних, - Delo.ua.

Цю інформацію озвучила Юлія Свириденко, віцепрем'єрка та міністерка економіки України, в інтерв'ю для Суспільного.

Вона зазначила, що перевірка щодо бронювання працівників компаніями була ініційована через те, що з липня 2024 року спостерігається "динамічне зростання" кількості заброньованих чоловіків.

"Ми усвідомлювали, що отримуємо сигнали від представників різних галузей, які іноді вважають, що статус критичності підприємств надається неналежно. Тому ми ініціювали проведення аудиту на рівні військово-цивільних адміністрацій, що мають повноваження визнавати критичність, а також на рівні міністерств," - підкреслила Свириденко.

Також вона повідомила, що аудит досі триває, однак зловживають бронюванням не більше 10% від усіх підприємств, які генерують 67% доходів в державному бюджеті. Наразі в першу перевіряють підприємства, котрі заявляли одні дані по рівню заробітної плати зі сплаченими податками, після чого різко змінили її, або ж стрімко збільшили штат у секторах, де дозволено бронювати всіх працівників.

За словами Свириденко, це є свідченням того, що система бронювання ефективно функціонує.

"Ми спостерігаємо певні зловживання, але їх частка не перевищує 10%. На мою думку, це навіть близько 5-6% від того, що ми наразі маємо", - підкреслила міністерка.

Нагадуємо, що нещодавно на платформі "Дія" було тимчасово зупинено функцію бронювання для військовозобов'язаних працівників. Це рішення обумовлене необхідністю провести до 15 листопада "аудит заброньованих".

За тиждень до цього стало відомо про зупинку процесу присвоєння підприємствам статусу критичних, що є важливим кроком для бронювання працівників. У Міністерстві оборони, яке започаткувало ці заходи, зазначили, що таке рішення було ухвалене внаслідок значного збільшення кількості заброньованих: якщо в липні їх було понад 500 тисяч, то за кілька місяців ця цифра перевищила 1 мільйон.

У завершальній частині жовтня уряд здійснив корективи в правилах оцінки критичності підприємств, установ та організацій, що мають право на бронювання військовозобов'язаних співробітників від мобілізації. Нововведення передбачають впровадження додаткових перевірок на відповідність визначеним критеріям.

26 жовтня уряд прийняв протокол, який передбачає часткове відновлення процесу бронювання працівників, які мають військові зобов'язання.

Related posts