У Миколаєві відбулася дискусія щодо перспектив розвитку бізнес-середовища та підтримки підприємців.
У Миколаєві функціонують численні ініціативи для сприяння та удосконалення бізнес-середовища, включаючи як державні, так і міжнародні грантові можливості. Основною метою цих програм є підтримка підприємців у реалізації та фінансуванні їхніх ідей та проектів.
Цю тему обговорювали на конференції "Економічна Україна: рівність в оплаті праці", що відбулася 5 листопада в Миколаєві, повідомляють "МикВісті".
Дмитро Оборонько, директор Миколаївського обласного центру зайнятості, поділився інформацією про діючі програми підтримки підприємництва в Миколаївській області. Зокрема, він зазначив, що підприємці мають можливість отримувати мікрогранти, які сприяють створенню та розвитку їх бізнесу.
У Миколаєві доступні мікрогранти для бізнес-розвитку, які поділяються на кілька категорій: від 75 до 250 тисяч гривень для основних проектів та від 250 тисяч до мільйона для більш амбітних ініціатив. Окрім того, існує спеціальна програма, що підтримує учасників бойових дій, яка пропонує гранти до 1 мільйона гривень для створення та розвитку власної справи. Цього року також запроваджено нову ініціативу компенсацій для створення робочих місць для людей з інвалідністю, з сумою компенсації від 80 до 120 тисяч гривень, -- повідомив Дмитро Оборонько.
Для того щоб отримати грант на власну справу, потрібно виконати декілька кроків:
Варто підкреслити, що з 2022 року Миколаївський обласний центр зайнятості виділив гранти на створення та розширення бізнесу, які в сумі становлять приблизно 40 мільйонів гривень.
Начальник департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Корольов поділився інформацією про кількість підприємців, які вже скористалися програмою.
-- Минулого року було виділено 5 мільйонів гривень, і цією програмою скористалися 28 підприємців. Цього року ситуація складніша, оскільки бюджети зменшились через зібрані ПДФО та інші фактори. Однак ми також виділили 5 мільйонів гривень, і вже на перше півріччя всі підприємці отримали цю підтримку. Якщо я не помиляюсь, другий тур буде охоплювати близько 14-15 підприємців, і я впевнений, що вони також скористаються цією програмою. Сподіваємося, що на наступний рік зможемо продовжити підтримку підприємців ще більшою кількістю ресурсів -- розповів Олександр Корольов.
На конференції також обговорювали питання гендерної рівності в трудовій сфері.
Сьогодні українська економіка потребує відновлення, і для цього необхідно не лише підтримувати підприємницькі ініціативи, але й забезпечувати рівні можливості для всіх. Міністерство економіки активно працює над підтримкою малого та середнього бізнесу, зокрема через надання грантів та ваучерів. Крім того, важливо зменшити гендерний розрив, який все ще існує в економіці, зокрема у вигляді різниці в зарплатах між чоловіками та жінками, — зазначила у своєму відеозверненні Перша Віцепрем'єр-міністерка України Юлія Свіріденко.
Модераторка події, Тетяна Домбровська, підкреслила, що в останні роки спостерігається зменшення різниці в оплаті праці між чоловіками та жінками.
-- З одного боку, розрив між заробітними платами чоловіків і жінок в Україні скорочується. Якщо у 2015 році він становив 26%, то у 2021 вже 18%. Рік тому наша країна впровадила національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці. Але це все одно значні цифри. Крім того, 15% українських компаній належать жінкам, і лише 17% жінок обіймають керівні посади, -- сказала Тетяна Домбровська.
Нагадуємо, що мешканці восьми регіонів України мають можливість отримати грант до 36 тисяч гривень для відновлення або заснування власної пекарні, фермерського господарства, пасіки або ательє.
29 жовтня, у вівторок, відбулася онлайн-зустріч між Олександром Корольовим, начальником департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської обласної військової адміністрації, та Антоном Табунщиком, головою Миколаївської обласної ради. Подія була організована в рамках ініціативи "Діалог влади та бізнесу" і зібрала представників підприємництва Миколаївщини.