У Києві відбулася прем'єра четвертого випуску документального фільму з серії "Опір та єдність".
Мова йде про стрічку "Спротив і єдність. Кінематографісти пояснюють, як не проґавити майбутнє".
Елементи
Презентація пройшла 18 жовтня в кінотеатрі "Жовтень". У цьому фільмі видатні українські кінематографісти, такі як Наріман Алієв, Ірма Вітовська, Наталя Ворожбит, Олена Гончарук, Віталій Гордієнко, Антоніо Лукич та Володимир Яценко, висловили свої погляди на те, як кіно може впливати на формування національної ідентичності та боротися з зовнішньою агресією.
За інформацією Страткому ЗСУ, після прем'єри стрічки пройшла панельна дискусія, в якій взяли участь військові Збройних сил України та герої фільму.
"Мистецтво відкриває можливості для розуміння і подолання труднощів, з якими стикається наша країна. Гібридна агресія триває вже протягом багатьох років, і противник намагається вплинути на Україну не лише через захоплення територій, а й через маніпуляції свідомістю громадян", - підкреслив ініціатор проекту "Спротив і єдність" Олег Шпак.
Фільм, створений у співпраці з кінематографістами, є четвертим випуском серії "Спротив і єдність". Як і його попередники, він пропонує глибокий аналіз російсько-українського конфлікту та критично розглядає ворожу пропаганду, що намагається заперечити існування української держави.
"Важливою частиною спротиву України є здатність нашого суспільства розпізнавати й ефективно протистояти ворожим наративам і дезінформації, критично оцінювати інформаційні та культурні продукти агресора", - зазначив керівник проєкту, представник Головного управління комунікацій ЗСУ полковник Артемій Катков.
Епізод цього фільму вже доступний для перегляду на YouTube каналі Головного управління комунікацій Збройних Сил України. У рамках серії "Спротив і єдність" до кінця 2024 року планується випуск п'яти документальних стрічок. Кожен фільм, через призму експертних думок і критичного аналізу дій агресора, демонструє, як Російська Федерація намагається підривати українську державність у різних сферах, таких як економіка, міжнародні відносини, культура та спорт.
Читайте також, фото дня: перші ознаки зими в Україні.