В Європейському Союзі представили стратегію для подолання економічного спаду в регіоні.

Маріо Драгі, який раніше обіймав посаду президента Європейського центробанку та був прем'єр-міністром Італії, представив стратегію для подолання економічного спаду в Європейському Союзі. Він підкреслив, що для цього блоку необхідно вдвічі більше інвестицій, ніж ті, що були вкладені в відновлення Європи після закінчення Другої світової війни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.

Як повідомляється, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн приблизно рік тому звернулася до Драгі з проханням створити "значний звіт" щодо перспектив конкурентоспроможності ЄС. Після тривалого процесу підготовки, план нарешті був представлений сьогодні.

"Це екзистенційний виклик", - зазначив колишній президент Європейського центрального банку у своєму 328-сторінковому звіті. Мета його - витягнути ЄС з низької продуктивності та слабкого зростання, оскільки він відстає від США та Китаю.

За словами Драгі, Європейському Союзу необхідні інвестиції на безпрецедентному рівні, що перевищують ті, які були виділені під час Плану Маршалла. У кінці 1940-х – на початку 1950-х років цей план забезпечив Західну Європу 13 мільярдами доларів, що в сучасних умовах дорівнює приблизно 150 мільярдам доларів. Сьогодні ж інвестиції мають бути більш ніж удвічі більшими.

"Європа має збільшити свої інвестиції вдвічі у порівнянні з тими, що були витрачені на відновлення після Другої світової війни", - зазначив Маріо Драгі.

Він підкреслює необхідність для ЄС впровадити нові спільні боргові зобов'язання, аби забезпечити фінансування промислових і оборонних потреб, хоча кілька урядів виступають проти цієї ініціативи. Драгі також зауважив, що амбіція ЄС щодо скорочення викидів парникових газів до нуля до середини століття відкриває можливості для блоку у створенні та експорті чистих технологій на глобальному рівні.

"Ми повинні відкинути уявлення, що затягування часу може забезпечити консенсус. Насправді, зволікання лише гальмує розвиток, і вже не можна говорити про досягнення згоди. Ми опинилися на роздоріжжі: якщо не вживемо заходів, нам доведеться ризикувати своїм добробутом, навколишнім середовищем або свободою", - зазначив він.

Згідно з інформацією, викладеною у звіті, причинами економічних проблем Європи є підвищені витрати на енергію для промислового сектора. Наразі підприємства в Європі змушені витрачати на електроенергію на 158% більше, ніж їхні колеги в США, а ціна на природний газ в європейських країнах є на 345% вищою.

Як повідомлялося, колишній прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що ЄС перебуває на переломному етапі і зараз блоку необхідно об'єднатися, щоб "стати державою".

Related posts