У місцях перебування українських біженців в одній з країн Європейського Союзу спостерігається зростання напруженості: що ж сталося?

Відзначається, що дослідження, яке провели в 25 найбільших містах, де проживають українські біженці, виявило, що переповненість та брак особистого простору спричиняють конфлікти, занепокоєння та психологічні труднощі серед жителів.

Згідно з інформацією, місця для біженців часто організовуються в переобладнаних офісних приміщеннях, готелях або соціальних установах для літніх людей.

Обмежене житлове простір та тривале спільне життя призводять до конфліктів між сусідами.

Результати дослідження виявили, що ситуацію ускладнює брак довгострокових стратегій у сфері житла, а також зменшення державного фінансування з боку Нідерландів. Зокрема, з 2025 року витрати на одного біженця планується скоротити з 100 до 45 євро на добу.

Також українські біженці у Нідерландах усе частіше скаржаться на симптоми стресу та інші психологічні порушення, у тому числі навіть суїцидальні думки.

Представник муніципалітету Гааги підтвердив, що подібна напруга спостерігається у кожному центрі для українських біженців.

Однак у Нідерландах тимчасовий захист для українців все ж таки було продовжено до 4 березня 2026 року.

Водночас муніципалітети закликають уряд країни розробити ефективні рішення та забезпечити українським біженцям стабільне фінансування для розв'язання цієї проблеми.

У попередніх матеріалах ми обговорювали, які умови були встановлені німецьким урядом для українських біженців, а також розглядали можливості допомоги для українців у пошуках житла в Німеччині.

Related posts