Туск застерігає Захід від поспішних висновків щодо загроз з боку Путіна.

Заяви Путіна, в тому числі його недавнє твердження про те, що надання Україні можливості використовувати далекобійну зброю проти об'єктів на російській території, нібито, призведе до стану війни між НАТО та Росією, варто розглядати з іншого боку. Це можна сприймати як додатковий стимул для західних країн підтримати Україну.

Про це під час пресконференції у Вроцлаві заявив голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск, передає кореспондент Укрінформу.

Туск підкреслив важливість уважного спостереження за подіями в Україні та на фронті. Однак він також зазначив, що "не варто надавати надмірну вагу останнім висловлюванням президента Путіна щодо створення загроз".

За словами прем'єр-міністра Польщі, коментарі Путіна "свідчать про складну ситуацію росіян на фронті".

"Цілком очевидно, що Україні не слід залишатися беззахисною та безпорадною перед наростаючою повітряною загрозою з боку Росії," - наголосив Туск.

Він зазначив, що це має особливе значення у зв'язку з новими даними про постачання ракет з Ірану до Росії.

"Польща та наша безпека вимагають, щоб Україна отримала найкраще обладнання для ведення війни і могла ефективно охороняти своє небо, адже це також забезпечує захист нашого повітряного простору", - підкреслив прем'єр-міністр Польщі.

Туск повідомив, що напередодні він провів тривалу розмову з держсекретарем США Ентоні Блінкеном і перебуває у тісному контакті з іншими лідерами.

"Солідарність Заходу в цьому питанні стає все більш вражаючою, і ми повинні очікувати більш інтенсивної допомоги Україні з боку наших союзників і всього західного світу",- наголосив глава польського уряду.

Він запропонував розглядати висловлювання Путіна як "намагання завадити Заходу у наданні такої підтримки", і з цього "не варто робити якихось панічних висновків".

"Слова Путіна мають скоріше переконати нас у тому, що ця допомога є доцільною, необхідною і має бути продовжена", - наголосив Туск.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер Путін заявив, що будь-який крок Заходу, який дозволить Києву використовувати далекобійну зброю проти цілей на території Росії, означатиме, що НАТО і європейські країни перебувають "у стані війни" з РФ.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібен дозвіл на використання далекобійної зброї по військових об'єктах на території Росії від чотирьох країн - Сполучених Штатів, Великої Британії, Франції та Німеччини.

Related posts