Трансгендерну модель вбили через "мову ненависті"?

Кесарія Абрамідзе втратила життя одразу після прийняття парламентом Грузії закону, який обмежує права ЛГБТК-спільноти. Цей закон викликав негативну реакцію в Європейському Союзі.

Кесарія Абрамідзе стала однією з перших відомих особистостей у Грузії, яка відкрито визнала свою транссексуальність. У 2018 році вона мала честь представляти свою країну на міжнародному конкурсі краси Miss Trans Star International. На її Instagram-акаунті було більше ніж 500 тисяч підписників. На жаль, нещодавно Кесарія була жорстоко вбита в Тбілісі.

Підозрюваний у вбивстві, 27-річний чоловік на ім'я Бека, затриманий грузинською поліцією. За однією з версій, він і Кесарія тривалий час мешкали разом, і начебто цей Бека раніше неодноразово застосовував щодо жінки фізичне насильство... Утім, у чисто побутову версію злочину вірять не всі. Як зазначає британська The Guardian, частина грузинського суспільства вважає, що у смерті трансгендерної моделі винна урядова кампанія проти представників ЛГБТК-спільноти (ЛГБТК -- лесбійки, геї, бісексуали, транссексуали й "квіри"), зокрема, ухвалений парламентом Грузії напередодні вбивства Абрамідзе закон, який розкритикували в ЄС.

Критики цього закону в Євросоюзі стверджують, що він обмежує права ЛГБТК-спільноти, включаючи можливість цензури фільмів і літератури, а також заборону на проведення певних заходів. Прийнятий парламентом Грузії закон також передбачає заборону на одностатеві шлюби і зміни статевої приналежності.

The Guardian зазначає, що з моменту, коли партія "Грузинська мрія" прийшла до влади в Грузії, в країні зросло число агресивних проявів щодо ЛГБТК-спільноти. Наприклад, минулого року в Тбілісі сотні людей зірвали Парад рівності, а в цьому році вулицями столиці пройшов марш на підтримку "традиційних сімейних цінностей". У заході взяли участь представники правлячої партії "Грузинська мрія" та Грузинської православної церкви.

"Є пряма залежність між використанням мови ненависті в політичному дискурсі та злочинами на ґрунті ненависті", -- підкреслили представники грузинської правозахисної організації "Центр соціальної справедливості" у своєму зверненні. Водночас, офіційні особи Європейського Союзу, в день трагічної загибелі Кесарії Абрамідзе, закликали грузинський уряд скасувати спірний закон, застерігаючи, що його ухвалення може негативно вплинути на прогрес Тбілісі у напрямку євроінтеграції.

Тим часом прихильники загиблої моделі називають її у соціальних мережах "первою правозахисницею транслюдей" та навіть "символом". У цій ситуації висловилася також президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. В коментарі стосовно вбивства Кесарії Абрамідзе, політикиня зазначила, що "смерть цієї прекрасної молодої жінки повинна стати тривожним сигналом для грузинського суспільства".

Related posts