Шість класичних творів американської літератури, які обов'язково слід прочитати.
Які американські книги варто прочитати. Джерело: Freepik
Національна література завжди відображає культурний код конкретної нації, що робить читання творів іноземних авторів ще більш захопливим. Адже, окрім естетичного задоволення від сюжету, ми отримуємо можливість глибше зрозуміти життя та історію певного регіону.
Американська література - дуже багатогранна і строката, кількість її напрямів і течій важко скласти в один стосик книг. Але існують класичні твори, з якими варто ознайомитися всім. OBOZ.UA обрав 6 книг, обов'язкових для прочитання.
Сильвія Плат "Під прозорим куполом"
"Під скляним ковпаком" - це єдиний роман американської письменниці Сильвії Плат. Він вийшов у 1963 році під псевдонімом Вікторія Лукас.
"Під скляним ковпаком" - напівавтобіографічна історія життя авторки. Головна героїня твору -- молода жінка на ім'я Естер Грінвуд, яка починає письменницьку кар'єру, отримуючи стажування в престижному журналі в Нью-Йорку. Та, потрапивши до великого міста, вона стикається із великими внутрішніми конфліктами, що призводять до депресії. Після чергового етапу кризи Естер намагається покінчити з життям, що приводить до її перебування в психіатричній лікарні.
Теодор Драйзер "Американська трагедія"
Роман "Американська трагедія" був опублікований вперше 17 листопада 1925 року. З тих пір твір зазнав численних екранізацій, а вже в 1926 році його адаптували для театру. Крім того, видання The Newsweek включило цей роман до свого переліку 100 найзначніших книг в історії.
У 1927 році в Бостоні, штат Массачусетс, заборонили книгу через її сексуальний зміст, теми абортів та вбивств. Пізніше, в 1933 році, роман Драйзера піддався цензурі з боку нацистів: його спалили через "незначні романтичні зв'язки".
Ця книжка викриває історію справжнього вбивства, яке відбулося в 1906 році. Перш ніж створити цей роман, Драйзер ретельно досліджував деталі справи та зберігав газетні статті, пов'язані з нею. У творі він розповідає про Клайда Гріфітса, сина священика, який працює кур'єром у готелі і вбиває свою вагітну кохану, Роберту Олден. В результаті, Клайда визнано винним і засуджено до страти на електричному стільці.
Гарпер Лі "Знищити співочого птаха"
Роман, що побачив світ у 1960 році, миттєво здобув позитивні відгуки як від критиків, так і від читачів, а також отримав численні нагороди, зокрема Пулітцерівську премію. Ця книга стала основою для багатьох екранізацій, театральних адаптацій і навіть була переведена у формат графічного роману.
"Вбити пересмішника" розповідає про расову несправедливість та боротьбу за правду на американському Півдні. А сюжет та герої натхненні спостереженнями авторки за власним оточенням - родиною, сусідами та друзями.
Дія відбувається між 1933 і 1935 роками, в епоху Великої депресії, у вигаданому містечку Мейкомб. Сюжет розкриває історію сім'ї, яка стає свідком чужого горя — наклепу на афроамериканця, якого звинувачують у злочині зґвалтування.
Герман Мелвілл "Мобі Дік"
Цей грандіозний роман розповідає про пригоди, пов'язані з пошуком міфічного кита, проте його справжня сила полягає в глибокому символізмі та образах, які розкривають питання, що стосуються людської природи, етики та благородства.
Основою сюжету твору є справжня подія, що трапилася в 1820 році, коли американське китобійне судно "Ессекс" було атаковане китом і затоплено. Цю захопливу історію авторові повідав Вільям Чейз, син Овена Чейза, який був першим помічником капітана на "Ессекс".
Тоні Моррісон "Мелодія Соломона"
"Пісня Соломона" є третім романом видатної афроамериканської авторки Тоні Моррісон, який побачив світ у 1977 році. З моменту свого виходу ця книга здобула величезну популярність і була включена до численних списків як одна з найзначніших літературних творів XX століття.
У цій книзі авторка ділиться історією Мейкона Деда III, відомого під прізвиськом Дояр, афроамериканського юнака із забезпеченої родини. Дія відбувається у Мічигані в середині XX століття. Через призму життя цього молодого чоловіка вона порушує важливі питання, з якими стикається небіле населення США, такі як спадщина рабства, соціальна та громадянська нерівність, пошуки ідентичності та глибока любов до своєї культури.
Джером Селінджер – "Хранитель у житті"
Цей роман є одним із найвідоміших творів двадцятого століття. Він досліджує теми розчарування молодого покоління, представленого Селінджером, та їхнє бажання до свободи в контексті Америки тих часів. Цю книгу часто називають романом-сповіддю, і вона стала справжнім символом епохи.
Людяність, лицемірство, дружба, прагнення, страхи - головний герой роману стикається із безліччю труднощів, які властиві у підлітковому віці, він бачить світ чорно-білим. Власне, герой опиняється над "прірвою" -- це екзистенційні переживання хлопця, які здаються йому нездоланними.