Ташева висловила свою думку щодо заяви Сікорського про можливість передачі Криму під контроль ООН.

Про це заявила постійна представниця Президента в Криму Таміла Ташева на своїй сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Після незаконної анексії Криму в 2014 році мешканці півострова зазнали систематичних порушень прав людини, переслідувань та репресій. Це особливо стосується кримських татар та українців, які стикаються з дискримінацією, безпідставними затриманнями та обмеженнями в свободі слова і віросповідання. Спостерігається цілеспрямована зміна демографічного складу через переселення громадян Росії на територію Криму, що є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права. Масштабна пропаганда та інформаційна ізоляція використовуються для спотворення реальної ситуації та придушення будь-яких проявів проукраїнських настроїв. У таких умовах подібні дії створюють серйозні перепони для відновлення справедливості та захисту прав жителів Криму, - зауважила вона.

Ташева підкреслила, що тому дуже сумно спостерігати за новинами про особисті заяви щодо перспектив Криму, особливо з огляду на події, що мали місце з 2014 року.

"Автономна Республіка Крим та місто Севастополь були і залишаються невід'ємною частиною України в її міжнародно визнаних кордонах. Будь-які пропозиції щодо передачі Криму під протекторат чи проведення нових референдумів суперечать принципам міжнародного права та підривають суверенітет України", - наголосила вона.

Представниця Президента підкреслила, що Україна дуже цінує зусилля своїх партнерів у пошуках шляхів для встановлення миру в країні та припинення цієї кривавої війни.

"Проте, як не раз підкреслювали керівники нашої країни, передусім Президент України Володимир Зеленський, єдиним шляхом до миру та єдиним планом, який світ має розглянути для завершення цієї війни, є план України", - зазначила Ташева.

Як було зазначено, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в ході обговорення на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві підкреслив, що Крим має ключове значення для потенційних мирних переговорів між Україною та Росією. Таким чином, одним із можливих шляхів вирішення питання щодо півострова є передача його під юрисдикцію ООН для організації "справедливого референдуму".

Related posts