Корабель з небезпечним вантажем з Росії пройшов через Ла-Манш: яку небезпеку він може нести?

Декілька портів різних європейських держав, включаючи Литву, заборонили судну заходити в їхні води.

Вантажний корабель, що транспортує 20 тисяч тонн небезпечної аміачної селітри з російського Кандалакша в Мурманській області, пройшов у протоку Ла-Манш, яка відокремлює Францію від Великої Британії.

Про це повідомив французький телеканал BFM TV.

Вантажний корабель завдовжки 183 метри, що належить мальтійській компанії Ruby Enterprise, покинув російський порт ще 22 серпня і незабаром зіткнувся з потужним штормом. На деякий час судно знайшло притулок у порту Норвегії, але з 4 вересня йому знову довелося вирушити в відкритий океан.

Відтоді уже кілька портів різних європейських країн, зокрема Литви, відмовили судну у доступі до доку. Це пояснюється тим, що вантажне судно пошкоджене штормом, а його вантаж, попри те, що аміачна селітра регулярно використовується як добриво, має високий вибухонебезпечний потенціал.

"Це плаваюча бомба... На мою думку, це загроза безпеці на морі та прибережному населенню, щоб мінімізувати ризик, нам доведеться розглянути можливість перекачування невеликих кількостей аміачної селітри на невеликі човни", - сказав у коментарі телеканалу спеціаліст з управління промисловими ризиками Пол Пулен.

Представник морської префектури Манш, Етьєн Баджіо, запевнив, що ситуація знаходиться під контролем.

"Ми контролюємо ситуацію з [судном]. Маємо безпосередні контакти з британськими органами та власником судна, що дає нам можливість оперативно реагувати у разі потреби", - зазначає він.

При цьому необхідну допомогу вантажному судну, якщо виникне така потреба, надаватимуть у відкритому морі, заходу в порт не планується.

Марко Форгіоне, керівник Чартерного інституту експорту та міжнародної торгівлі, підкреслює значні екологічні загрози, які можуть виникнути внаслідок аварійних ситуацій.

На Мальті, де вантажне судно Ruby має завершити свій маршрут, місцеві властивості вже оголосили, що кораблю заборонять швартуватися доти, поки на його борту залишатиметься аміачна селітра.

Нагадаємо, 4 серпня 2020 року у порту ліванської столиці Бейрут прогриміли два потужні вибухи, які утворили над містом грибоподібну хмару. За даними уряду Лівану, у порту вибухнули 2750 тонн аміачної селітри, яка протягом шести років зберігалася на складі без дотримання необхідних заходів безпеки.

Related posts