Сполучені Штати не висловлюють суттєвих заперечень проти прийняття України до НАТО, повідомляє Le Monde.
Сполучені Штати Америки більше не висловлюють суттєвих заперечень щодо можливості запрошення України до НАТО. Ця нова позиція може також вплинути на Німеччину.
Про це пише Le Monde з посиланням на джерела, цитує Рубрика.
Американський президент Джо Байден напередодні, 18 жовтня, поїхав до Німеччини, де зустрівся з канцлером Олафом Шольцом та лідерами ще двох європейських країн -- британським премʼєр-міністром Кіром Стармером і главою Франції Емманюелем Макроном. Основною темою обговорень стала Україна.
У першу чергу, чотири політичні діячі намагаються узгодити свої реакції на стратегічний план досягнення перемоги, раніше озвучений президентом Володимиром Зеленським.
На даний момент США та Німеччина формально відмовляють у можливості інтеграції України до НАТО, в той час як Франція і Велика Британія демонструють більш позитивний підхід до цього питання.
Проте, згідно з певними джерелами, американська сторона не має серйозних заперечень щодо можливості запрошення. Як зазначив один неназваний дипломат з Європи, якщо Камала Гарріс здобуде перемогу на президентських виборах, Джо Байден може розглянути можливість запрошення України під час перехідного періоду.
"Якщо це Трамп, то міркування більше не є актуальним, і найменша ініціатива Байдена ризикує погіршити ситуацію", -- додав він.
Співрозмовники видання вважають, що зміни у позиції Вашингтона могли призвести й до перегляду думки Берліна.
А втім, чотири лідери все одно не можуть розвʼязати таке питання самотужки, оскільки в НАТО є й інші члени, зокрема ті, що могли б виступити проти швидкого зближення Києва з Альянсом, як-то Угорщина чи Туреччина.
Ще одна тема, яку підняли Байден, Стармер, Шольц і Макрон, стосується можливості завдання ударів по російській території за допомогою далекобійної зброї. Наразі лише Париж і Лондон виявляють більше прагнення до цього.
Отже, вчора політики не змогли прийняти жодного рішення. Як зазначає Le Monde, ситуація залишиться такою до завершення виборчого процесу в США.