Який рівень довіри українців до Зеленського: результати опитування від КМІС.
59% респондентів в Україні висловили довіру президенту Володимиру Зеленському.
Опитування було здійснено в період з 20 вересня по 3 жовтня 2024 року, як повідомляє Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
Після проведення президентських та парламентських виборів 2019 року, 80% українських громадян висловлювали свою довіру Володимиру Зеленському. Проте до лютого 2022 року цей показник зменшився до 37%.
Після початку повномасштабної агресії Росії рівень довіри населення зріс до 90%. Однак з часом цей показник почав знижуватися. Наприкінці грудня 2023 року довіра зменшилася до 77%, до лютого 2024 року - до 64%, а до травня 2024 року - до 59%. В подальшому цей рівень залишився стабільним.
Зараз 59% українців довіряють Зеленському, 37% - не довіряють, 3% не визначились.
Соціологи стверджують, що ситуація в усіх регіонах є схожою. У східних областях 51% населення висловлює довіру, тоді як 45% не довіряє. У інших регіонах цей показник становить 58-62% довірливих, в противагу 35-38% тих, хто не довіряє.
КМІС раніше оприлюднював інші дані цього ж дослідження, згідно з якими 54% українців вважають, що Захід щиро прагне досягти прийнятного для України вирішення, тоді як 38% вважають, що Захід втратив інтерес до України та тисне на неї для укладення несправедливого миру.
Читайте також: Рівень довіри українського населення до Зеленського падає - дані опитування.
Важливо підкреслити, що довіра до президента значно більша серед тих, хто вважає, що Захід прагне встановити справедливий мир в Україні. Серед цієї групи 69% висловлюють довіру, тоді як лише 29% не довіряють. У той же час, серед тих, хто має протилежну думку або не зміг відповісти, 50% довіряють президентові, тоді як 48% не довіряють. Якщо проаналізувати відповіді на ці два питання, можна створити матрицю сприйняття поточної ситуації. На одному кінці спектра опиняються ті, хто втратив віру у Захід і не довіряє президентові — їх зараз 18%. На протилежному кінці — ті, хто вірить у підтримку Заходу і має довіру до президента, таких в даний час 37%, - зазначають у КМІС.
Між цими двома крайнощами існує група людей, які займають проміжні позиції. В основному, це поєднання тих, хто "довіряє президентові", і тих, хто "втратив віру в Захід", або ж навпаки.
"Ця матриця сприйняття має зв'язок з іншими значущими поглядами. Наприклад, у контексті готовності до територіальних поступок (тема одного з майбутніх пресрелізів) найбільше схильні до цього ті, хто налаштовані скептично щодо Заходу та критично оцінюють президента. Натомість, найбільш опозиційні до таких поступок – це ті, хто вірить у Захід і довіряє президенту", – зазначають соціологи.
Опитали 2004 респондентів. Використали метод телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Статистична похибка не перевищує 2,9%.