Швеція придбає новітні та найшвидші амфібійні системи M3 від компанії GDELS.
М3 вважається найсучаснішим і найшвидшим амфібійним мостом та поромною системою у світі, зокрема за показниками вантажопідйомності, швидкості монтажу та маневреності як на суші, так і на воді. Він здатний перевозити різноманітні вантажі, включаючи провідні бойові танки, такі як Leopard 2, M1A2 Abrams та Challenger 2. Ця система забезпечує безперешкодний перехід між сушею та водою і може управлятися лише екіпажем з двох солдатів.
Збільшена рівень автоматизації системи сприяє зниженню експлуатаційних витрат. M3 може функціонувати як міст або багатофункціональний пором, надаючи значну гнучкість у польових умовах. Щодо сумісності, він здатний інтегруватися з іншими комунікаційними рішеннями, такими як SRB (стандартний стрічковий міст) та IRB (покращений стрічковий міст), що дозволяє здійснювати спільні операції з коаліціями, які використовують різноманітні системи.
Швеція зможе використовувати системи-амфібії M3 з різними важкими військовими транспортними засобами, які зараз знаходяться на озброєнні її збройних сил. Серед обладнання, яке Швеція може використовувати з M3, є основний бойовий танк Stridsvagn 122, модифікована версія німецького Leopard 2.
З вагою приблизно 62 тонни, Strv 122 ідеально відповідає можливостям транспортування M3.
Бойові машини піхоти CV90, які виробляються в Швеції і використовуються в різних модифікаціях, також можуть перетинати мости M3 або пороми. Ці бронемашини вагою від 25 до 35 тонн залежно від версії добре підходять для десантних операцій з M3. Крім того, бронетранспортери, такі як всюдиходи BvS 10, здатні використовувати системи M3 для перетину затоплених районів або річок.
Система IRB (Improved Ribbon Bridge) для перетину водойм (Джерело зображення: GDELS) Перш ніж придбати системи M3, Швеція в основному використовувала систему IRB (Improved Ribbon Bridge) для перетину водойм. IRB - це система наплавних мостів, здатна перевозити важку броньовану техніку та іншу військову техніку. Однак M3 пропонує додаткові переваги щодо швидкості розгортання, гнучкості та взаємодії з іншими системами НАТО, такими як ті, що використовуються Сполученими Штатами, Великою Британією та Німеччиною.