Шольц повідомив Байдену, що НАТО не повинно втягуватися у військовий конфлікт в Україні.

Шольц на зустрічі з Байденом у Берліні 18 жовтня. Фото: Getty Images

Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час свого візиту до Берліна на зустрічі з президентом США Джо Байденом підкреслив, що НАТО не повинно втягуватися у конфлікт в Україні.

Джерело: коментар Шольца, який цитують "Європейська правда" та Handelsblatt.

Деталі: Він підкреслив, що Німеччина має ясну позицію: надавати Україні підтримку з максимальною віддачею.

"Одночасно ми уважно спостерігаємо за ситуацією, аби Північноатлантичний альянс не втягнувся у війну, адже це може призвести до значно серйозніших наслідків," - підкреслив канцлер Німеччини у Берліні.

"Ми повністю усвідомлюємо цю відповідальність, і ніхто не має права її з нас забрати," - зазначив він.

США і Німеччина, за словами Шольца, спільно виступають за суверенітет і цілісність України, щоб Росія не змогла підкорити її силою.

"Ми продовжимо підтримувати Україну доти, поки це буде необхідно. Путін помилився у своїх розрахунках, він не зможе витримати цю війну," - заявив Шольц.

Обидві країни також співпрацюють для зміцнення НАТО, яке охороняє кожен метр території Альянсу, підкреслив він.

Німецький канцлер Олаф Шольц висловився щодо "плану перемоги", запропонованого президентом Володимиром Зеленським, підкресливши, що він вже ухвалив певні рішення, які залишаться незмінними.

Відомо, що канцлер Німеччини належить до тих, хто виступає проти ідеї швидкого приєднання України до НАТО та не має наміру постачати Києву далекобійні ракетні системи. Свою позицію він пояснює прагненням уникнути загострення конфлікту та розширення війни.

Шольц висловив думку, що надання Україні ракет Taurus призведе до того, що Німеччина стане учасником конфлікту, оскільки, на його переконання, без безпосередньої участі німецьких збройних сил неможливо здійснити їхнє націлення.

Президент Володимир Зеленський 17 жовтня у Брюсселі сказав, що сподівається переконати канцлера Олафа Шольца щодо важливих для України далекобійних засобів, як і підтримки її запрошення у НАТО.

Related posts