Шмигаль: З грудня процедуру бронювання для мобілізації можна буде здійснити через "Дію".

З 1 грудня вступає в силу новий порядок бронювання від мобілізації. Для тих, хто вже отримав відстрочки, встановлено перехідний період, який триватиме до 28 лютого, повідомив прем'єр-міністр України.

Кабінет Міністрів України оновив вимоги для бронювання від мобілізації, а також встановив нові критерії, за якими підприємства можуть отримати статус критично важливих. Про це в п'ятницю, 15 листопада, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму дописі в Telegram.

За його словами, був проведений анонсований аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників, і який виявив "низку проблемних моментів, які потрібно усунути".

Згідно з повідомленням Шмигаля, тепер регіональні та галузеві критерії визначення критичності підприємств будуть узгоджуватися з Міністерствами оборони та економіки.

Для представників приватного сектора важливими умовами для бронювання працівників стануть відсутність заборгованостей перед державним бюджетом та дотримання визначеного зарплатного рівня.

"На підприємствах середній рівень заробітної плати, а також у працівника, який заброньований, повинен становити не менше 2,5 мінімальних заробітків. Це допоможе знизити ризики зловживань, коли компанії наймають людину виключно для "тіньових" угод щодо бронювання", - зазначив Шмигаль.

Ознайомтеся також: Які проблеми виникають при бронюванні від військової служби в Україні.

Згідно з новими правилами, з 1 грудня процес бронювання буде реалізовуватися через платформу "Дія", підкреслив Шмигаль. Крім того, щомісяця проводитиметься оцінка підприємств та організацій на відповідність усім критеріям критичності, додав він.

"Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого. До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося", - заявив Шмигаль.

9 жовтня Міністерство оборони України оголосило про проведення аудиту критичних підприємств у зв'язку зі стрімким зростанням кількості осіб, які отримали бронювання від мобілізації. "Значно збільшилася кількість заброньованих осіб. За два роки було 540 тисяч, а за кілька місяців це число подвоїлося", - зазначив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

Згодом на сайті "Дії" призупинили можливість бронювання працівників від мобілізації принаймні до 15 листопада. "Послуга тимчасово закрита. До 15 листопада триватиме аудит заброньованих військовозобовʼязаних", - йшлося у повідомленні на сайті "Дії".

26 жовтня уряд погодив часткове відновлення бронювання військовозобов'язаних на підприємствах. Працівники, які отримали статус заброньованих від мобілізації до 31 травня 2024 року, отримали можливість безперешкодно продовжити бронювання на аналогічний термін.

Related posts